Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

     Šiais metais KPF sugrįžta liepos 12 - 20 dienomis. Šiemet klausytojų laukia dar daugiau gyvos muzikos koncertų, paskaitų, atvirų meistriškumo kursų. Kaip ir 2018 metais, fortepijono pamokas ves pianistai Petras Geniušas ir Fali Pavri, o prie jų prisijungs ypatinga viešnia, pirmą kartą viešinti Lietuvoje, pianistė Olga Kern iš JAV.

 

    Į 2019 metų festivalį sugrįžta Jums jau pažįstami veidai: Alexandra Mazurkevich (Estija), Genoveva Brigita Pavel (Rumunija/Didžioji Britanija), Blai Mañer Ferre (Ispanija/Didžioji Britanija). Prie jų prisijungs net 7 dalyviai iš Lietuvos, o taip pat iš Danijos, Norvegijos, Bolivijos, Škotijos, Lenkijos ir Ukrainos. Iš viso festivalyje dalyvaus net 18 jaunųjų virtuozų!

       Džiugu, kad viena netradicinės ugdymo savaitės dienų buvo skirta muzikai.

    Gimnazistų tarybos nariai kartu su bendraminčiais iš IIa ir IIIa klasių, koordinuojami pavaduotojos Jurgitos Jablonskienės ir mokytojos Jevgenijos Žakienės, surengė linksmas orientacines muzikos varžybas „Skambanti Nemuno sala“. Saloje klasių komandoms teko ne tik susirasti nurodytas stoteles, bet ir rungtyniauti tarpusavy, atsakant į muzikos istorijos ir teorijos klausimus. Užduočių būta įvairių – atspėti iš įrašo muzikos kūrinius, „suvaidinti“ muzikinius terminus, padainuoti, atspėti kompozitorius iš nuotraukos, sugalvoti muzikinį komandos pavadinimą ir kt. Sveikiname geriausiai pasirodžiusias komandas! Panašu, kad visi dalyviai ir organizatoriai buvome naujos tradicijos – pabaigti mokslo metus linksmai – liudininkais.

    Mokslo Metus užbaigėme turiningai ir sudalyvavome VIII-tame tarptautiniame menų konkurse „EUROJURMALA 2019“. Renginys vyko jaukiame Latvijos kurorte Jurmaloje, o instrumentinę muziką atstovavo jaunieji muzikai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos muzikos mokyklų bei meno gimnazijų.  Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai taip pat garbingai sudalyvavo šiame tarptautiniame konkurse ir pelnė prizines vietas: Fleitų Trio (M. Žemaitytė I kl.; A. Čyžaitė 8 kl.; F. Moseičiuk 8 kl.; Mokytoja G. Markevičienė) - I vieta ir Povilas Garšanovas (4 kl. violončelės mokytoja A. Krištaponienė) ansamblyje su Sanga Ševcovaite (5 kl. Vyturio gimnazijos muzikos skyrius. Mokytoja S. Mikalauskaitė-Garšanovė) - II vieta. 

   Į Tarptautinę komisiją buvo pakviesta ir mūsų gimnazijos koncertmeisterė  S. Mikalauskaitė-Garšanovė.

    Šis Konkursas suteikė naujų patirčių, praplėtė akiratį, motyvavo. Išvykos metu galėjome dar geriau pažinti vieni kitus, pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis. Taip pat sugebėjome puikiai suderinti darbą su poilsiu ir po Konkurso pasidžiaugti kurortinio miestelio teikiamais malonumais.

 

                                                                                            Mokytoja metodininkė Gailė Markevičienė

  

    Birželio 19 d. vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų projektas „Simetrija gamtoje“. Mokiniams trumpai buvo priminta apie ašinę ir centrinę simetriją, supažindinti su mandalomis, kaip centruotu, simetrišku piešiniu apskritime. Tačiau jos reiškia kur kas daugiau nei žodžiais išreikšta sąvoka, nes mandalose slypi visas pasaulis. Tai universalus vienovės, sveikatos, sėkmės simbolis. Mandalas kūrė ir kuria įvairios tautos, jų aptinkama įvairiuose pasaulio kampeliuose. Todėl ir mūsų mokiniai šiandien Nemuno saloje patys kūrė mandalas iš gamtoje rastų medžiagų: gėlių, žolių, lapų, akmenų. Pavyko puikiai ir tai matyti nuotraukose. Vaikai taip pat džiaugėsi ir gėrėjosi savo ir draugų sukurtomis mandalomis. O grįžę į mokyklą dar buvo apdovanoti diplomais už savo darbelius ir, žinoma, ledais atsigaivinti tokią karštą dieną.

     Šių metų birželio 18 dieną vyko vienas iš Netradicinės ugdymo savaitės renginių - „Sporto diena J. Naujalio muzikos gimnazijoje“.

     Sporto dienos turinį sudarė: fizinio pajėgumo testai ir teorinė dalis. Gimnazijos kieme vykusiose fizinio pajėgumo rungtyse mokiniai atliko šiuos fizinio pajėgumo testus: Šuolis į tolį iš vietos (staigioji jėga); sėstis ir siekti (lankstumas);  sėstis ir gultis - atsilenkimai (raumenų ištvermė); pusiausvyros testas - viena koja; 20 m bėgimas (greitumas). Kiekvienoje rungtyje mokiniams už jų parodytus rezultatus buvo skiriami taškai nuo 1 iki 7, taškai sumuojami.

     Antrojoje sporto šventės dalyje vyko teorinių kūno kultūros ir sporto žinių patikrinimas, mokiniai sprendė 20 klausimų testą. Už šį testą priklausomai nuo teisingų atsakymų skaičiaus, taip pat buvo skiriami taškai nuo 1 iki 4, vėliau šie taškai buvo pridedami prie bendro mokinių taškų skaičiaus.

    Paskutinė mokslo metų savaitė. Visi labai laukiame atostogų: naujų įspūdžių, potyrių ir...poilsio.

     Ir dar taip sunku per karščius mokytis, sėdint kabinetuose, todėl mokytojai nusprendė suorganizuoti ,,pamokas kitaip“.

    Pirmoji diena skirta istorijai. Klasių komandos ėjo į ekskursiją su audiogidu po senamiestį. Klausėsi romantiško pasakojimo apie dvi poras, gyvenusias Kaune tarpukariu, stebėjo jų paliktus pėdsakus, ieškojo praėjusio laiko užuominų, stengėsi pajusti to laikmečio dvasią. Po pažinties su ,,romantiškuoju Kaunu“,  grįžome į gimnaziją. Susirinkę salėje, pasidalinome patirtais įspūdžiais. Buvo labai įdomu stebėti klasių komandų pristatymus.

    Baigiantis mokslo metams, 5A ir 5B klasės su auklėtojomis B. Bučiūniene ir D. Jurkoniene ir lietuvių kalbos mokytoja L. Pavalkyte dalyvavo netradicinėje pamokoje Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie kunigo ir poeto Maironio pomėgius, kasdienius įpročius, apžiūrėjo 2016 m. atnaujintą jo butą su saugomais originaliais daiktais, vėliau dalyvavo žaidime, kuriame reikėjo naudojantis telefonais Maironio buto kambariuose ieškoti nuorodų ir sudėlioti žodį. Tokia pamoka penktokams tikrai paliko įspūdį, štai keletas jų minčių po apsilankymo.

               Birželio 12 d. 6a ir 5a klasės su auklėtojomis Jolita Ražinskiene ir Beatriče Bučiūniene vyko į Vikingų kaimą Širvintų rajone, kur dalyvavo gyvojoje  edukacijoje  po atviru dangumi. Čia vaikai susipažino su senovišku valgių gaminimu: patys girnomis malė miltus, patys maišė tešlą blynams, duonai, patys kepė ant laužų. Pievoje rinko vaistažoles, iš kurios virė katile arbatą. Na, o prisiruošę maisto, žinoma, puotavo. Po puotos susipažino su senoviškais ginklais: ietimis, įvairiais kirviais, kardais. Pasimatavo įvairius šarvus ir šalmus. Beliko tik išmėginti savo jėgas. Tam buvo surengtos įvairios estafetės, virvės traukimas ir stūmimas. Kadangi lauke tvyrojo svilinantis karštis, tai po rimtų darbų pasitaškyti  čia pat tekančiame upelyje buvo labai maloni ir gaivi atrakcija. Gerai pasitaškius, visi pasijuto alkani, todėl čia pat išsikeptos dešrelės ir kitos atsivežtos vaišės kaip mat dingo. Na, o dienos įspūdžius vaikai aptarė medyje įrengtame namelyje.

     Birželio 7 d. ketvirtokai su savo pradinių klasių mokytojomis susirinko salėje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Jablonskienė pasveikino visus ketvirtokus, palinkėjo sėkmės penktoje klasėje, gerų ir turiningų vasaros atostogų. 

   Salėje mokiniams buvo įteikti pradinių klasių baigimo pažymėjimai. Padėkos raštais apdovanoti absoliutūs pirmūnai ir mokiniai, garsinę gimnaziją įvairiuose konkursuose. 

    Padėkos raštai įteikti 4a klasės mokinėms: Urtei Padūmytei ir Liepai Kučinskaitei bei 4b klasės mokinėms: Urtei Čeponytei, Salomei Kustaitei ir Ievai Liumparaitei.

     Sveikinimo žodį tarė pradinių klasių mokytojos R. Grigaliūnaitė ir G. Petrašiūnienė.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10