Projektas „Kaip gimsta muzika ir eilės“

     Šį pusmetį mūsų gimnazijoje vykdomas projektas „Kaip gimsta muzika ir eilės“.

     1 - 4 klasių mokiniai turi galimybę susitikti su jų pamėgtų dainelių muzikos ir eilių kūrėjomis. Jau įvyko mažųjų choristų susitikimai su muzikos mokytoja Indra Mažuikaite - Kubiliūniene, kompozitore Dalia Kairaityte, mūsų gimnazijoje dirbančiomis ir kuriančiomis pedagogėmis Ramune Jarocka, Vita Paleckiene, kompozitore Giedre Dabulskiene.

   Choro pamokos metu mokiniai bendrauja su kūrybingomis asmenybėmis ir betarpiškai susipažįsta su kūrybos procesu iš arti.

    Indra Mažuikaitė papasakojo vaikams su kokiu malonumu ji grodavo vaikystėje pianinu ir kaip jai tai padeda kurti dainas vaikams. Mokytoja Ramunė Jarocka vaizdžiai nupasakojo pirmokams kaip gimė dainos „Lietuva“ eilės. Trečiokai projekto metu sužinojo, kad kompozitorės Dalios Kairaitytės įkvėpimo šaltinis - miškas. Choro mokytoja Vita Paleckienė pasidalino su antrokais, kad kai kurias savo dainas sukuria turėdama tikslą padėti vaikams augti tauriomis asmenybėmis. Mokytoja ir kompozitorė Giedrė Dabulskienė ketvirtokams ne tik papasakojo kaip ji tapo kompozitore, bet ir improvizavo įvairiomis vaikų pasiūlytomis temomis.

    Vaikai kompozitorėms ne tik padainavo jų dainas, bet ir atliko kūrinius fortepijonu. 3a klasės mokinė Amelija Lapinskaitė (mok. Vida Jagminaitė) pagrojo Dalios Kairaitytės pjesę „Rainos katytės sekmadienis“, 4a klasės mokinės Viltė Kišonaitė ir Veronika Rimkevičiūtė (mok. Rasa Rinkevičiūtė) atliko Dalios Kairaitytės ansamblį „Žadintuvas“.

    Projektą vainikuos susitikimas su daug metų Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje dirbusia Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininke Zita Bružaite.