Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Ramunė Varčikaitė-Jarocka prieš 7 metus pradėjo įdomų projektą „Aš noriu muziką nupiešti“, prie kurio vėliau prisijungė Kauno miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Šiuo metu jame dalyvauja nuo 40 iki 50 lopšelių-darželių. Prieš 4 metus šio projekto baigiamasis renginys išaugo į pedagogų kūrybos festivalį- „Kuriu savo vaikams“.

    Šiais metais, lapkričio 9 dieną, įvykęs projekto baigiamasis renginys mūsų gimnazijos aktų salėje pasižymėjo kūrinių įvairumu. Buvo galima išgirsti ne tik dainas pritariant fortepijonui, bet ir įvairių instrumentų skambesį.

    Festivalį pradėjo Juozo Naujalio gimnazijos 1 ir 2 klasių mokiniai, atlikdami gimnazijos pradinukų himną- „Naujaliukai“, muziką ir žodžius sukūrė gimnazijos mokytoja Vita Paleckienė. Taip pat buvo atliktas mūsų mokytojų Giedrės Dabulskienės (muzika) ir Ramunės Jarockos (tekstas) kūrinys „Muzika“ ir jį padainavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos jaunučių choras. Didelį įspūdį paliko „Žemynos“ darželio auklėtinių atlikta aranžuotė dainai „Saulė rieda dangumi“, kurios metu skambėjo mušamųjų instrumentų ansamblis. Kitų Kauno lopšelių-darželių atstovai atliko savo pedagogų sukurtus muzikos kūrinius. Taigi, šis festivalis puikiai atskleidė mokytojų kūrybiškumą ir norą pasidalinti savo darbais su klausytojais.

    Projektas „Aš noriu muziką nupiešti“ moko vaikus dirbti kartu, nes kiekvieno kūrybinis darbas, trunkantis beveik mėnesį, labai svarbus galutiniam rezultatui, kuriuo gali pasidžiaugti visi dalyviai.

 

Šių metų festivalio kūrybinė grupė:

Ramunė Jarocka- idėjos autorė, pradinių klasių mokytoja;

Dalia Kiškienė- fortepijono mokytoja, darbo su ikimokyklinėm įstaigom koordinatorė;

Dalia Žarėnienė- fortepijono mokytoja;

Aurelija Inokaitienė- dailės mokytoja;

Rusnė Marija Vovierienė- direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė.

 

 

Justinas Gervė IIIa kl.