ARCO stygininkų festivalis-vienas ilgiausiai vykstantis projektas Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Projekto sumanytoja  Laima Bliujienė. Organizuojant festivalį jai talkina Akvilė Brazauskienė, Karolina Palekauskienė. 18-asis ARCO festivalis, nepraradęs rudens spalvų ir įgavęs žiemos žavesio, įsiveržė į  Juozo Naujalio  muzikos gimnazijos didžiąją salę. Į festivalį rinkosi jaunieji muzikantai iš 19 Lietuvos miestų, 22 muzikos ir meno mokyklų. 27 muzikos pedagogų turėjo galimybę parodyti savo auklėtinių gebėjimus didžiojoje scenoje.

    Šiais metais buvo apklausti pedagogai ir atlikėjai. Savo nuomonę apie šį festivalį išsakė paruoštose anketose. Į klausimą, kodėl pasirinkote šį festivalį atsakymai gana įvairūs. Vienas originalesnių: smagu pasirodyti scenoje, nors žinome, kad neesame geriausi, čia puiki atmosfera.

    Kai kurie mokytojai šiame festivalyje dalyvauja jau septintą, devintą, keturioliktą  kartą. Į klausimą apie įsteigtą Vlado Varčiko, Pasaulio tautų Teisuolio, smuiko pedagogo eksperto prizą mokytojui už puikius mokinių pasiekimus ir kūrybinę veiklą atsakymai: puiku, džiugina, būtina žinoti, kokie pedagogai-smuikininkai dirbo. Vladas Varčikas sakydavo: ,,Jeigu širdies atverti negali, į sceną geriau neik, nes ten meluosi. Vietoj to, kad dovanotum – apiplėši“.

     Festivalio dalyvius pasveikino, palinkėjo sėkmės, gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos Juozo Naujalio  muzikos gimnazijos direktorius Raimundas Simanavičius

    Jaunųjų muzikantų pasirodymą įdėmiai stebėjo vertinimo komisija, kurios sprendimu ir išdalinti pagrindiniai  18-ojo festivalio ARCO diplomai, apdovanojimai.  Laureatų buvo net dvidešimt devyni: iš Alytaus, Utenos, Raseinių, Visagino, Vievio, Druskininkų, Tauragės, Vilkaviškio, Marijampolės, Jonavos, Panevėžio meno ir muzikos mokyklų. Gausus kauniečių būrys: Kauno Sakralinės muzikos mokyklos stygininkai, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos muzikantai, Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuikininkai, A. Kačanausko muzikos mokyklos smuikininkų būrys, Kauno Suzuki pradinės mokyklos mažieji smuikininkai.

    18-ojo ARCO festivalio Vlado Varčiko vardo prizą komisija vienbalsiai skyrė Marijampolės meno mokyklos mokytojai Irenai Valiulienei. Prizą ir atminimo raštą mokytojai įteikė direktoriaus pavaduotoja Irma Jankauskienė . Didžiulės sėkmės festivaliui ARCO ir jį organizavusiems pedagogams linkėjo besiskirstantys dalyviai. Iki kito susitikimo -  mojavo pro autobusų langus mažos rankutės.

 

Ramunė Varčikaitė-Jarocka