Spalio 17d.  į edukacinę ekskursiją  tema „Kultūrinė ir literatūrinė Dzūkija“ išvyko IIa, IIIa ir IVa gimnazijinių klasių mokiniai (organizatorės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutė Šalčiuvienė ir Aurelija Misiūnienė).

 

  •   Pirma stotelė – Subartonys - lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus-namas. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje, susipažino su dramatiška rašytojo gyvenimo istorija, savitu kūrybos keliu, galėjo pamatyti asmeninių kūrėjo daiktų, nuotraukų. Daugelį sudomino  atsodinta garsioji Grainio liepa. Aplankytas ir V.Krėvės kapas Subartonių kapinaitėse.
  •   Visai šalia Subartonių įsikūrusi Merkinė. Čia dalyvauta Merkinės krašto muziejaus edukacijoje, apžiūrėta ekspozicija bei  XVI-XVIII amžiuje centrinėje aikštėje stovėjusios rotušės didžiulis maketas. Mokiniai klausėsi pasakojimų apie Merkinės pilies ir miesto laikus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus V. Vazos mirtį Merkinėje, Lietuvos partizanų įvykdytą Merkinės puolimą 1945 m. Vėliau mokiniai kopė į Merkinės piliakalnį ir į 26-ių metrų aukščio kraštovaizdžio apžvalgos bokštą, o nuo jo  lyg iš paukščio skrydžio apžvelgė Merkinės apylinkes.
  •   Už pusvalandžio kelio – Liškiavos piliakalnis ir pažintinė ekskursija po 17 a. bažnyčią: susipažinta su jos architektūra ir meno vertybėmis; aplankyti bažnyčioje esantys  rūsiai su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei 17-20 amžiaus liturginio paveldo ekspozicija.  
  •   Prieš grįžtant į Kauną – Punios piliakalnis, dar vadinamas Margirio. Ilgą laiką buvo manoma, kad kadaise čia stovėjo legendinio kunigaikščio Margirio Pilėnų pilis. Papėdėje – šiam kunigaikščiui skirtas paminklinis akmuo, kuriame išraižytos Lietuvos dainiaus Maironio eilės. O nuo piliakalnio vėl atsivėrė ryškiomis spalvomis liepsnojančių klevų vaizdas ir Nemuno vingių panorama.

Geros nuotaikos visą dieną!