2019 balandžio 3-8 d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje viešėjo 32 svečiai iš Zalcburgo muzikos gimnazijos (Musische Gymnasium Salzburg). 27 mokiniai ir 5 mokytojai susipažino su Vilniaus, Kauno senamiesčiais, J. Naujalio muzikos gimnazija, dalyvavo mokytojų Nijolės Jovarienės ir Lauros Pavalkytės pravestoje lietuvių kalbos pamokoje, aplankė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejų. Lietuvių liaudies vakaronės metu abiejų gimnazijų mokiniai susidraugavo, kartu šoko ir surengė draugiškus chorų karus.

    Svečiai taip pat dalyvavo V Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautiniame chorų festivalyje ir konkurse. Zalcburgo muzikos gimnazijos merginų choras, vadovas Markus Obereder, apdovanotas sidabro diplomu, mišrus austrų choras, vadovai Markus Obereder ir Thomas Huber, apdovanoti II vietos taure bei prizu už įtaigią J. Naujalio kūrinio interpretaciją. Vaikinų choras „Stimmbruch“, vadovas Thomas Huber, aplenkė visus chorus ir nusipelnė Grand Prix.

    Po intensyvios savaitės Kaune svečiai į Austriją išvyko laimingi ir kviesdami kuo greičiau atvykti į Zalcburgą Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinius ir mokytojus.

    Zalcburgo gimnazijos mokytojai vis kartojo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Direktoriui Raimundui Simanavičiui, kad nesitikėjo tokio šilto priėmimo ir išvyksta labai nenoriai su viltimi vėl greitai pasimatyti.

Ši dviejų Zalcburgo ir Kauno gimnazijų skambanti draugystė inicijuota Lietuvos ir Austrijos draugijos.

    Dėkojame Vaivai Šegždienei už ekskursiją po Vilniaus senamiestį bei Eglei Krukauskienei už tai, kad visi galėjome būti kartu.

 

Lietuvos ir Austrijos draugijos vardu

Kristina Valentonienė