Baigiantis mokslo metams, 5A ir 5B klasės su auklėtojomis B. Bučiūniene ir D. Jurkoniene ir lietuvių kalbos mokytoja L. Pavalkyte dalyvavo netradicinėje pamokoje Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo apie kunigo ir poeto Maironio pomėgius, kasdienius įpročius, apžiūrėjo 2016 m. atnaujintą jo butą su saugomais originaliais daiktais, vėliau dalyvavo žaidime, kuriame reikėjo naudojantis telefonais Maironio buto kambariuose ieškoti nuorodų ir sudėlioti žodį. Tokia pamoka penktokams tikrai paliko įspūdį, štai keletas jų minčių po apsilankymo.

    „Gegužės 23 dieną su klase išsiruošėme į Maironio muziejų. Įdomios architektūros gelsvai dažytas pastatas Senamiestyje netoli Rotušės aikštės iš tolo kviečia užeiti į vidų. Šiame name gyveno Maironis, į kurio butą užsukdavo ir kompozitorius Juozas Naujalis.

    Muziejuje daug žinių pasisėmėme ne tik akimis, bet ir ausimis. Nuostabių pasakojimų prisiklausėme iš gidės, kuriai labai dėkojame. Ji pasakojo tikrai ne apie ypatingus istorinius įvykius ar  datas, kurių vaikai dažnai net neatsimena po pamokos. Temos buvo aktualios jauniesiems klausytojams. Sužinojome daug negirdėtų smulkmenų apie Maironio gyvenimą ir kaip jį galima atrasti jo namuose. Pavyzdžiui, ar žinojai, kad Maironis buvo kortų žaidimų mėgėjas? O kur jis mėgdavo rašyti eilėraščius? Kodėl veidrodžiai poeto bute pakabinti aukščiau nei įprasta? Nenoriu visko išpasakoti, tad būtinai apsilankykite šiame muziejuje.“  (Aistė Benokraitytė, 5A)