Ankstų šeštadienio rytą nedidelis autobusiukas išvažiuoja iš Kauno ir rieda Klaipėdos link. Jo keleiviai, smagiai besišnekučiuodami ir gėrėdamiesi rudeninės gamtos grožiu, nė nepajunta, kokį atstumą įveikė...ir štai – keičiam transporto priemonę: plauksime keltu per Kuršių marias. Kaip gaila, kad taip trumpai! O dabar pasivaikščiosim. Pažvelkit į dešinę – marios ir laivai, kurie plaukia, dirba, tarnauja žmogui. Pažvelkit į kairę – vėl laivai, bet jau ant kranto, ilsisi, mena istoriją...

          Priešakyje – kelionės tikslas Klaipėdos jūrų muziejus. Įspūdinga tvirtovė, kažkada statyta apsigynimui nuo priešų, dabar taikiai nusiteikusi priima smalsius turistus ir pasakoja, pasakoja, pasakoja, tik mokėk klausyti ir girdėti, tik mokėk žiųrėti ir matyti.

Desertui – delfinų pasirodymas, nepaliekanti nė vieno žiūrovo abejingu. Gal todėl paliekame muziejų kažkokie geresni...

          Keltas pargabena atgal. Dar kiek pavaikštome senosios Klaipėdos grindiniu ir metas grįžti namo, tačiau nėra abejonės, kad rudens atostogas 5a ir 6b klasių mokiniai, lydimi mokytojų Dalės Jurkonienės ir Aurelijos Inokaitienės, pradėjo smagiai, turiningai ir prasmingai.