Kiekvienais metais, rudenį, Kauno styginių kvartetas (Karolina Beinarytė-Palekauskienė, Aistė Mikutytė, Eglė Lapinskė ir Saulius Bartulis) tęsia prasmingą idėjinį ciklą – „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Šį ciklą Kauno kvartetas itin vertina, nes jis tarsi atveria kelią pasireikšti dar tik pradedantiesiems savo muzikos bei kūrybos kelią atlikėjams. Koncertas kartu su profesionaliu kolektyvu suteikia galimybę pajusti ansamblių muzikavimo grožį, atrasti nepatirtų šio žanro klodų, kūrybiškai tobulėti ir nešti amžiną kultūros deglą tolyn. Ne vienas gabus atlikėjas, anksčiau koncertavęs su šiuo kolektyvu, yra išplaukęs į plačiuosius vandenis

          Šįkart spalio 24 d. Kauno filharmonijoje  koncerte griežė net trys smuikininkės besimokinančios Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Tai Paulina Banaitytė ir Simona Lukaševičiūtė (mokytojos ekspertės Mildos Pupelienės smuiko klasė) bei Ieva Janulevičiūtė (mokytojos ekspertės Ilonos Klusaitės smuiko klasė). Kartu su mokinėmis Paulina ir Simona kvartetas atliko Johann Sebastian Bach koncertą dviem smuikams d-moll, BWV 1043,  o su Ieva -Franz Schubert – Rondo A-dur smuikui solo ir styginių kvartetui, D.438. Taip pat kvartetas itin stilingai ir įtaigiai pagriežė vieną iš vėlyvųjų Joseph Haydn styginių kvartetą B-dur, op.76 Nr.4 „Saulės patekėjimas“.

          Na, o jaunosios smuikininkės nustebino ansambliškumu, įsiklausymu į muziką bei jaunatvišku entuziazmu. Nudžiugino ir viruso nepabūgusi ganėtinai gausiai susirinkusi publika. Linkime joms tolimesnės sėkmės muzikos kelyje!

 

 

Mokytoja Karolina Beinarytė - Palekauskienė