2019 m. lapkričio 15 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos IIa klasės mokinės kartu su mokytoja Giedre Pauliukevičiūte turiningai užbaigė ilgąją mokslų savaitę neeiline išvyka į sostinę. Šios kelionės tikslas buvo sudalyvauti Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vargonų salėje vykusiame edukaciniame koncerte-susitikime „Mano nata“ bei susipažinti su lietuvių kompozitorėmis Raminta Šerkšnyte ir Vaida Striaupaite-Beinariene.

Šiais metais Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ pažymėjo savo dešimtmetį. Kasmet vykstantis, muzikalius moksleivius bei profesionalus vienijantis renginys suteikia išskirtinę galimybę jaunų žmonių kūrybingumui atsiskleisti. Norėdami ir toliau skatinti vaikų ar jaunimo kūrybą bei ja pasidalinti su viešuma, konkurso organizatoriai: Viešoji įstaiga „Mano nata“ drauge su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica humana“, vadovaujamu profesoriaus Roberto Beinario, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje surengė edukacinį koncertą-susitikimą su kompozitorėmis. Koncerto metu salėje klausytojus džiugino nuotaikingi, kartu ir jautrūs moksleivių kūriniai, tarp kurių nuskambėjo ir mūsų Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos IIg klasės mokinės Sofijos Venskūnaitės sukurta muzika. Po atlikėjų pasirodymų, kūrybinio kelio istorijomis bei patarimais dalinosi lietuvių kompozitorės.

Iš Vilniaus renginio išsinešiau tik gerus įspūdžius. Likau nustebinta jaunųjų kompozitorių kūrinių originalumu bei ekspresyviu profesionaliojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica humana” atlikimu. Patiko, jog ir patys moksleiviai ryžosi paskambinti savo kūrybą. Manau, kad visuomet įdomu išgirsti, kaip kompozitorius perteikia savo muziką. Ypač tuo ir užbūrė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokinės Julijos Bakševičiūtės kūrinys - „Naujasis pasaulis”, kurį atliko pati mergaitė kartu su ansambliu. Neįprasta bei margaspalvė kompozicijos sudėtis: išilginė fleita, birbynė, klavesinas, altas, violončelė ir kontrabosas, mokinės muziką pavertė labai įsimintina, suteikė unikalų, lyg fantastinio pasaulio, skambesį bei parodė jos ypatingus muzikinius gabumus. Itin smagu buvo pasiklausyti ir bendraklasės kūrinio „Tyla”. IIg klasės mokinės Sofijos Venskūnaitės kompozicija šešiems smuikams pradžioje sukūrė ramią bei lengvai melancholišką nuotaiką, o vėliau žavėjo savo kulminacija. Svarbu paminėti, jog šių metų konkurse „Mano nata” Sofijos kūrinys buvo įvertintas kilniu II-osios vietos diplomu. Jau ne pirmus metus mūsų gimnazijos mokiniai garbingai atstovauja mokyklą šiame nacionaliniame moksleivių muzikos kūrinių konkurse užimdami prizines vietas. Dar kelios Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinės tapusios „Mano natos” laureatėmis buvo: abiturientė Brigita Lukoševičiūtė, 2017 metais pelniusi II-ąją vietą už kūrinį fortepijonui solo  „Trelania” bei Silvija Miliūnaitė, 2011 metais apdovanota III-ąja konkurso vieta už kompoziciją trims kontrabosams  „Naktis geležinkelio stotyje”. Finaliniuose moksleivių konkurso koncertuose buvo grojama ir IVg klasės mokinių: Augustės Dūdaitės ir Viltės Narauskaitės muzika.

Džiugu, jog ir toliau Juozo Naujalio gimnazijos istoriją spalvina moksleivių kūryba ir vėliau galime didžiuotis tokiais ryškiais bei profesionaliais, šią mokyklą baigusiais kompozitoriais, kaip Vaida Striaupaite-Beinariene ar Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Raminta Šerkšnyte.

Klaudija Kuzaitė IIg

 

Nuotraukoje – Giedrė Pauliukevičiūtė, Klaudija Kuzaitė,

Sofija Venskūnaitė, Robertas Beinaris, Laurynas Beinaris,

Raminta Šerkšnytė, Vaida Striaupaitė-Beinarienė ir Žydrė Jankevičienė,

 Lietuvos kompozitorių sąjungos viešosios įstaigos "Mano nata" direktorė

 Nuotraukos autorė - Margarita Žemaitytė IIg