2019 m. spalio 19 d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 8 – IIIg klasių mokiniai kartu su mokytojomis dalyvavo išvykoje „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kelias“. Šios edukacinės ekskursijos gidė buvo muzikologė Birutė Landsbergytė

          Kelionėje aplankyta  M.K. Čiurlionio gimtinė – Senoji Varėna, kurioje buvo papasakota apie Lietuvos nepriklausomybės paminklą, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią ir simbolinę angelo skulptūrą. Iš Varėnos keliavome į Druskininkus. Kelio dešneje pusėje, pavienui arba grupėmis išsidėsčiusios, stovi medžio skulptūros,  stogastulpių ansambliai. Taip įgyvendintas Lietuvos tautodailininkų sumanymas pagerbti M. K. Čiurlionį.  Žymiausi medžio drožėjai, kalviai ir tapytojai bendromis jėgomis sukūrė daugybe kūrinių, kurie jau ketvirtą dešimtį puošia kelią nuo Senosios Varėnos iki Druskininkų. Ansamblio tema – galimybė pažinti, gilintis į M. K. Čiurlionio asmenybę ir kūrybą. Bėgant laikui šis ansamblis vis labiau išryškina savo vertę.

          Sekanti stotelė buvo Druskininkai, kur aplankėme M. K. Čiurlionio namus. Susipažinome su jo biografijos vingiais ir kūryba. Taip pat buvome legendomis apipintame Raigardo slėnyje. M.K.Čiurlionis mėgo piešti šią mįslingą vietą. Slėnyje gimnazijos mokiniai dainavo M. K. Čiurlionio harmonizuotas lietuvių liaudies dainas.    

           Aplankėme Liškiavos piliakalnį ir Domininkonų bažnyčią su vienuolyno ansambliu. Šioje vietoje susipažino ir susituokė M.K.Čiurlionio tėvai. Sužinojome bažnyčios istoriją ir jos stebūklus. Na, o tada laukė ilgas kelias namo, kuomet dalinomės įspūdžiais...

           Šios ekskursijos tikslas – kiekvienam  priartėti prie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, pažinti jo asmenybę ir suprasti, ko jis siekė savo kūryba - muzika ir paveikslais.                   

 

                 Teksto autorė Sofija Venskūnaitė IIa kl., foto - Militos Lozoraitytės, IIIa kl.