Pijus Balevičius - Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos IVa klasės mokinys, kuris mokosi gitaros specialybę mokytojo Sergej Krinicin klasėje. Šių metų rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais Pijus dalyvavo  trijuose tarptautiniuose konkursuose ir iškovojo prizines vietas.

          Dėl pandemijos grėsmės šiais metais dauguma konkursų ir festivalių buvo nukelti į virtualią erdvę.

          Pirmasis konkursas „The 1st International Guitarlab Online Competition“ vyko  Los Andžele, JAV. Konkurse pasirodė 68 dalyviai iš 22 šalių,  Pijus 18-mečių kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą. Konkursantus vertino garbi žiūri komisija, vienas narių buvo Scott Tennant, Los Andželo gitarų kvarteto, laimėjusio Grammy apdovanojimą, narys.

          Antrasis konkursas „Denver Guitar Festival and Competition“ vyko Kolorado valstijoje, JAV. Pijus šiame konkurse taip pat dalyvavo 18 metų amžiaus grupėje ir laimėjo pirmą vietą. Konkursas turėjo du turus, į antrąjį turą buvo atrinkti tik 4 gitaristai.

          Trečiasis konkursas „University of Rhode Island Virtual Guitar Festival and Rising Stars Competition“ taip pat vyko JAV. Į šį konkursą Pijus netikėtai gavo asmenišką kvietimą iš nepąžįstamo dėstytojo. Ir šiame konkurse Pijus pelnė  pirmąją vietą. Viena iš dovanų buvo kelionė ir kvietimas mokytis kitais metais tobulintis šiame festivalyje.

           Labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų gimnazijos gitaristu Pijumi Balevičiumi, kuris  šauniai skinasi kelią pergalių link!

 

Milita Lozoraitytė IVa