Amelijos Lapinskaitės laimėjimai ir įspūdžiai iš Odin konkurso

 

 

MRF stipendininkė Amelija Lapinskaitė Ig . kl., mokytojas Vitalius Žemaitis,  rugpjūčio mėnesį vykusiame VII Tarptautiniame Odin konkurse (VII Odin International Music Online Competition 2021) laimėjo 1 -ąją vietą ir kaip pagrindinį prizą, gavo  online pamoką pas įžymų klarnetininką ir kompozitorių Gleb Kanasevich, šiuo metu gyvenantį Niujorke. Rugsėjo 9 dieną įvykusi pamoka  suteikė daug puikių emocijų, motyvacijos, bei leido pasitikrinti anglų kalbos žinias.

Amelija Lapinskaitė – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinė, grojanti klarnetu mokytojo Vitaliaus Žemaičio klasėje. Ji dalyvavo rugpjūčio mėnesį vykusiame VII Tarptautiniame Odin konkurse (VII Odin International Music Online Competition 2021), kuriame laimėjo 1 -ąją vietą ir kaip pagrindinį prizą gavo nuotolinę pamoką pas įžymų klarnetininką ir kompozitorių Gleb Kanasevich, šiuo metu gyvenantį Niujorke.

 

Kiek laiko ir kaip reikėjo ruoštis VII Tarptautiniam Odin konkursui?

 

Šiaip ruošimasis vyksta visada, bet, kad gerai pasiruoščiau konkursui, kūrinį jau pradedu groti du mėnesius prieš. Pats ruošimasis yra tiesiog daug grojimo ir darbo.

 

Šis konkursas vyko nuotoliniu būdu. Ar prieš jį jaudinaisi? Ar prieš nuotolinius konkursus jautiesi taip pat, kaip prieš gyvus? Kokie konkursai tau labiau patinka - nuotoliniu būdu ar vykstantys gyvai? Ar turi kokius ritualus prieš lipant į sceną?

 

Kadangi konkursas vyko įrašų būdu, nelabai buvo, dėl ko jaudintis. Prieš gyvus pasirodymus būna adrenalino, kuris ir padeda geriau sugroti, žinai, kad turi tik vieną galimybę, o ne daug bandymų ir perrašinėjimų, dėl to man labiau ir patinka konkursai, vykstantys gyvai. Prieš lipant į sceną neturiu ypatingų ritualų, kuriuos atlikčiau kiekvieną kartą. Nors manau, kad daugeliui jų reikia, tačiau aš tiesiog stengiuosi pabūti viena ramiai, susikaupti.

 

Kaip jauteisi, kai sužinojai, kad laimėjai pirmąją vietą ir pamoką su Gleb Kanasevich?

 

Buvau labai laiminga. Man tai buvo labai naudinga ir nauja, ne tik iš muzikinės pusės, bet ir iš anglų kalbos žinių pusės.

 

Ar pamokai reikėjo kaip nors pasiruošti, ką nors sužinoti? Ar jau ką nors žinojai apie Gleb Kanasevich, ar galbūt pasidomėjai prieš pamoką?

 

Turėjau tik pasiruošti naują kūrinį, o ne tą patį, kurį grojau konkurse. Šiaip pačiu G. Kanasevich nesidomėjau, bet jis buvo labai draugiškas, įdomus ir linksmas žmogus, dėl to ir pati pamoka buvo labai smagi.

 

Ar galėtum papasakoti plačiau apie pačią pamoką? Ar ji patiko? Ar buvo naudinga? Ar sužinojai ką nors naujo ar įdomaus?

 

Grojau kompozitoriui solo kūrinį, kuriame galima daug interpretuoti. Buvo įdomu pamatyti kaip jis pats šį kūrinį sugrotų. Taip pat ir man patarė, kaip geriau būtų groti. Daug dalykų jau žinojau, bet buvo labai įdomu išgirsti nuomonę iš kito žmogaus perspektyvos, o taip pat prisiminti dalykus, kuriuos jau buvau primiršusi ar jų netaikiau.

 

Dėkoju už pokalbį.

Anita Imšaitė, IIIa kl. mokinė