Fleitos meistriškumo pamokos

Gruodžio 9-ta diena Juozo Naujalio muzikos gimnazijos fleitininkams buvo išskirtinė ir prasminga. Vis tik, po ilgokos renginių bei koncertų pertraukos, buvome pasiilgę gyvo bendravimo, garsų bei emocijų, kas ypatingai aktualu scenos ir meno žmonėms. Džiugu, kad kelis kartus planuotas ir dėl nepalankių aplinkybių atidėliojamas seminaras- meistriškumo pamokos su perspektyviu, koncertuojančiu fleitininku J. Mačiu šį kartą įvyko!!!

 


    

 

 


 

 

Justinas Mačys - fleitininkas, dirigentas, pedagogas, profesoriaus Algirdo Vizgirdos auklėtinis. Tai žingeidi, charizmatiška, įvairiapusiška asmenybė, jau kelis metus iš eilės rengiantis fleitininkų stovyklas Troškūnuose bei siekiantis savo meilę fleitai perduoti ir vaikams. 2009-2010 stažavosi Lyone, Prancūzijoje, Nacionalinėje Muzikos ir Šokio Konservatorijoje (profesoriaus Ph. Bernold bei jo asistento J. Beudiment klasėje). Šiuo metu Justinas aktyviai koncertuoja, išleido CD albumą- „Aš strazdo mokinys", kuris jau patalpintas garsiausiose skaitmeninėse platformose (Spotify, Apple music...) ir yra klausomas bei prieinamas visame pasaulyje.
Nuo pat ryto J. Naujalio muzikos gimnazijos Kamerinėje salėje Justinas Mačys dalinosi įgyta patirtimi. Fleitos klasės mokiniai atliko savo ruošiamas programas, klausėsi vieni kitų, diskutavo, išgirdo naudingų patarimų bei praplėtė savo akiratį. Tokie susitikimai suteikia naują impulsą tobulėjimui, sujungia bendrystėn ir praturtina kasdienybę. Dieną „apvainikavo" Justino Mačio (fleita) bei Donaldo Bružo (fortepijonas) koncertas  Didžiojoje Salėje. Jame buvo „papasakota" nuostabi Tango istorija, paremta Astor Piazzolla kūryba.
Turininga diena baigėsi....Tačiau ta patirtis išliks daug ilgiau. Dalinimasis bei sugebėjimas tai daryti šiltai ir betarpiškai visada palieka pėdsaką žmogaus gyvenime.
 
 Fleitos mokytoja metodininkė Gailė Markevičienė