Gimnazijos svečias - Virgilijus Alekna

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje svečiavosi Virgilijus Alekna. Tai nuo Kupiškio rajono kilęs lietuvių lengvaatletis, disko metikas, dalyvavęs penkeriose  Olimpinėse žaidynėse, du kartus tapęs olimpiniu čempionu, daug kartų tituluotas kaip nacionalinis čempionas ir rekordininkas. Keturis kartus laimėjo geriausio Lietuvos sportininko vardą, savo šalį džiugino pelnęs Pasaulio bei Europos geriausio lengvaatlečio titulą. 

 

 

Už nuopelnus sporte Virgilijui Aleknai skirta  daug Lietuvos valstybinių ordinų ir apdovanojimų. Tauta didžiuojasi ypatingais sportininko pasiekimais, šalies vardo įprasminimu  ir viešinimu. Gimnazistams menininkams sportas yra arti širdies, nes po intensyvių repeticijų tai yra puiki  iškrova savo psichologinei būsenai. Be to, jauni žmonės domisi tuo, kas vyksta šalyje, kokių sričių pasiekimai garsina Lietuvos vardą ir kelia įvaizdį pasaulinėse erdvėse.

Pernai gegužės 7-ąją su Virgilijumi Alekna buvo organizuotas  nuotolinis susitikimas, o šį kartą mokiniai ir mokytojai džiaugėsi, kad galėjo pamatyti šį vieną tituluočiausių Lietuvos sportininkų, su juo gyvai bendrauti. Žinoma, visiems įdomus sportininko pradžios kelias, kuris dažniausiai nebūna lengvas. Teko patirti iššūkių, didelių sunkumų ir juos įveikti savo jėgomis. Visa tai grūdina ne tik fizinį kūną, bet ir teikia dvasinės stiprybės. Pats sportininkas įžvelgė muzikos ir sporto sričių panašumų. Ir menininkai, ir sportininkai savo didžiąją dienos dalį skiria treniruotėms. Kiek daug bus įdėta pastangų, sunkaus aktyvaus darbo, tuo geresniais rezultatais galima bus džiaugtis. Įdirbis visada atsiperka gausiais aplodismentais, tautos įvetinimu, pasitikėjimu. Ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse mažytis Lietuvos kraštas tampa žinomas dėl ambicingų žmonių pasiekimų.

Mokytojai ir mokiniai apipylė svečią klausimais. Mezgėsi šiltas ir jaukus bendravimas. Virgilijus Alekna išsamiai pasakojo apie savo, kaip sportininko, pasirinkimo kelią, didįjį pašaukimą sportui, beribes valandas, praleistas treniruotėse, savo šeimą, vaikų pasirinkimą sukti tuo pačiu sporto keliu. Sportininkas noriai atsakinėjo į klausimus. Kaip gražus atsidėkojimas už bendrystę skambėjo Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių ansamblių (Akmėja Čyžaitė,  Faustina Moseičiuk, Julija Rockina, Povilas Garšanovas, Smiltė Petrošiūtė, Danielė Banišauskaitė) atliekami kūriniai. Salėje nuvilnijo muzikos garsai, teikę jaukumo ir dvasinės šviesos.

Susitikimo pabaigoje mokiniai turėjo galimybę nusifotografuoti su iškiliu Lietuvos sportininku. Gimnazijos direktorius Raimundas Simanavičius ir pavaduotoja ugdymui Jurgita Jablonskienė pakvietė svečią pasivaikščioti po mokyklą, parodė gimnazijos sporto salę, apžiūrėjo kitas gimnazijos erdves. Labai džiaugiamės galimybe mūsų gimnazijos mokiniams susitikti ir susipažinti su šiuo garbingu sportininku. Dėkojame už siltas akimirkas ir apsilankymą.

Mokytojai Marija Gustainienė, Egidijus Janulaitis