Koncertas "Muzikos pagauti"

 Spalio  17d. Kauno arkivyskupijos didžiojoje salėje vyko pianisto virtuozo Dariaus Mažinto ir jaunųjų muzikantų koncertas - ,,Muzikos pagauti”. Koncerte  grojo ir mūsų dvi gimnazijos mokinės, smuikininkės - Gabrielė Santockytė IIIa ir Milda Šalučkaitė IIa. 

 

Papasakoti  apie šį koncertą paprašiau Mildos ir Gabrielės.

 

Kokia buvo šio renginio pradžia, kas subūrė įvairių Kauno muzikos mokyklų stygininkus muzikuoti drauge?

Milda:

Koncertą mums, jauniesiems muzikantams, padovanojo pianistas Darius Mažintas. Esame jam labai dėkingi, kad savo užimtoje darbotvarkėje, kupinoje koncertų ir įvairiausių projektų, jis atrado laiko mums. Na, o visą koncerto apipavidalinimą ir organizavimą patikėjo man.

Gabrielė:

,,Muzikos pagauti” programoje atsidūriau visai netikėtai. Vieną dieną sulaukiau Mildos žinutės, kurioje gavau pasiūlymą pagroti jos organizuojamame koncerte. Beprotiškai apsidžiaugiau sužinojusi, kad galėsiu koncertuoti su pasaulinio garso pianistu – Dariumi Mažintu. Su juo mūsų pažintis užsimezgė jau vasaros orkestro stovykloje, kur prasidėjo visi muzikos bei improvizacijų vakarai.

Kaip sekėsi bendradarbiauti su kitais atlikėjai?

Milda:

Bendradarbiauti su kitais koncerto dalyviais sekėsi puikiai – nebuvo jokių sunkumų, labai supratingi ir protingi žmonės. O dar ir gerai groja!

Gabrielė:

Visi koncerto atlikėjai yra labai geri mano draugai, todėl dirbti su jais sekėsi puikiai. Beveik su visais jais taip pat susipažinau orkestro vasaros stovykloje. Muzikuoti pradėjome ten, o šiame koncerte tai pratęsėme. Itin smagu buvo tai, jog visą laiką klausėme vieni kitų ir dalinomės savo pastebėjimais. Ypač D. Mažintas siekė mums padėti išlaisvėti ir dar stipriau pajausti muziką.

Gal galėtum nusakyti šio koncerto bendrą idėją?

Milda:

Koncerto idėja yra suteikti klausytojams galimybę leistis į kelionę muzikos garsais, pakeisti aplinką ir išsinešti bent kruopelytę šviesos ir grožio. O mums, kaip atlikėjams, uždavinys buvo išlikti atviriems ir perteikti tą muziką kuo subtiliau ir jautriau.

Gabrielė:

Šis koncertas turėtų muzikams priminti, kad nereikia savęs apriboti. Muziką reikia pajusti, o tada visas sukauptas emocijas perduoti klausytojui ir tuo mėgautis.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Laura Zarembaitė III a.