Olimpinė karta

2022 gegužės 3-ąją dieną, Kauno Žalgirio arenoje vyko tradicinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) renginys - Olimpinio švietimo forumas 2022.
Šiemet tarp visų dalyvių susirinkusių iš visos Lietuvos buvo ir mūsų gimnazijos atstovai.
 
 
 
 
Forume dalyvavo garsūs ir garbūs svečiai: pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Olimpinė prizininkė Laura Asadauskaitė - Zadneprovskienė; Lietuvos paraolimpinio komiteto pirmininkas Mindaugas Bilis.
Olimpinio švietimo forume vyko aktyvios diskusijos, jaunimo ugdymo, olimpinio švietimo, fizinio aktyvumo, sporto temomis. Buvo pristatytas ir atnaujintas olimpinis devizas - Greičiau, aukščiau, stipriau, kartu.
Olimpinio švietimo forume buvo pristatytos ir pagerbtos LTOK organizuojamo projekto "Olimpinė karta" naujos narės, tarp kurių yra ir mūsų, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija.

Olimpinė karta – tai 18 metų vykstanti ilgalaikė programa (iki 2015 m. „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas"), skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje. Programoje ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos iš visos šalies.

Olimpinis švietimas – tai ugdomoji veikla, skleidžianti olimpizmo idealus ir vertybes ypatingai vaikams ir jaunimui.

Misija – ugdyti olimpiečius sporte ir gyvenime
Tikslas – per sportą ugdyti laimingus, sveikus ir aktyvius Lietuvos vaikus.

Džiaugiamės, kad Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos vardas skamba ir yra girdimas ir sporto, fizinio aktyvumo srityse. Džiaugiamės būdami didelės sporto bendruomenės dalimi.

Sporto kalba, tai kalba kurią supranta ir gali suprasti kiekvienas, visame pasaulyje, nežiūrint kokios tautybės ir rasės jis yra. (Thomas Bach, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas)

Mokytojas Egidijus Janulaitis