Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4 5 6 7 8

   
    2019 metų balandžio 20 dieną, Kauno A. Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže vyko kasmetinė Lietuvos kūno kultūros ženklo laikymo šventė „Vis tobulėti“. Šiemet kartu su mokiniais iš visos Kauno apskrities šioje šventėje dalyvavo ir gimnazijos vardą garsino IIa gimnazijinės klasės mokinė Viktorija Simutytė. Ji rungtyniavo šiose fizinio pajėgumo rungtyse: Šuolis į tolį iš vietos (staigioji jėga), 10 x 5 bėgimas šaudykle (greitumas, vikrumas), sėstis ir gultis (raumenų ištvermė), sėstis ir siekti (lankstumas), 20 metrų bėgimas šaudykle (širdies ir kvėpavimo sistemos ištvermė) ir atsakinėjo į sporto teorijos klausimus.
Ačiū už parodytus sportinius rezultatus ir drąsą išbandant savo jėgas.
 

    Š. m. balandžio 12 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko V respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Saulėtos gaidos“. Jame dalyvavo   mokytojos Birutės Kumpikienės 6a klasės mokinė Kamilė Palekauskaitė. Galime pasidžiaugti, kad jaunoji pianistė gavo patį aukščiausią įvertinimą savo kategorijoje - Grand Prix. Negana to, vertinimo komisija (Donaldas Račys, Virginija Ruzgienė, Rimantas Vingras) neliko abejingi Kamilės atliktam Janis Ivanovs Scherzo, tad pelnė  ir diplomą už geriausiai atliktą šiuolaikinio kompozitoriaus kūrinį. 

Džiaugiamės kartu ir linkime sėkmės kituose pasirodymuose!

    2019-aisiais sukanka 100 metų, kai 1919 m. Kaunas de facto tapo Lietuvos Respublikos laikinąja sostine.

    Šių metų balandžio 12 d. gimnazijoje vyko užsienio (anglų k.) ir dorinio ugdymo (etikos) projekto „Ačiū Jums už Lietuvą“ moksleivių konferencija, paskatinusi mokinius giliau pasidomėti, kaip Kaune formavosi tarpukario moderniosios lietuvių istorijos, kalbos, kultūros, mokslo, paveldo tradicijos bei stiprėjo tautinės tapatybės identitetas.

    Tai jau antroji konferencija, kurią inicijavo ir organizavo etikos mokytoja A. Inokaitienė bei anglų k. mokytojos R. Paulikienė ir B. Mažutaitienė. Konferencijos metu buvo išklausyti 8 – 11 klasių moksleivių pranešimai lietuvių ir anglų kalbomis apie tarpukario Kauno virsmą pažangia europine sostine. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Laikinosios sostinės moderniosios architektūros, mados ir muzikos tendencijomis, karinių pajėgų kūrimusi, kultūros ir meno veikėjais bei lakūnais, savo darbais garsinusiais mūsų gimtąjį miestą.

    Juozo Naujalio 150-ies metų sukaktį (ir kompozitoriaus vardo suteikimo mūsų mokyklai 50-tį) teoretikai  pažymėjo itin solidžiai. Surengtoje Respublikinėje meno ir muzikos mokyklų mokinių konferencijoje „Juozas Naujalis ir jo laikmetis jaunųjų akimis“ pasisakė ne tik mūsų gimnazistai, o ir svečiai – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Kauno Dailės gimnazijos, Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokiniai, LMTA mokslo prorektorė, dr. Judita Žukienė ir dramaturgas Gediminas Jankus. O po kelių dienų Raudondvario dvaro salėje skambėjo jaunųjų gimnazijos kompozitorių – Brigitos Lukoševičiūtės, Augustės Dūdaitės, Militos Lozoraitytės ir Klaudijos Kuzaitės naujausi kūriniai, skirti J. Naujaliui. Dėkojame konferencijų rengėjams, dalyviams, partneriams ir visiems draugams! Sveikiname teoretikes su puikiais pasirodymais!

    2019 balandžio 3-8 d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje viešėjo 32 svečiai iš Zalcburgo muzikos gimnazijos (Musische Gymnasium Salzburg). 27 mokiniai ir 5 mokytojai susipažino su Vilniaus, Kauno senamiesčiais, J. Naujalio muzikos gimnazija, dalyvavo mokytojų Nijolės Jovarienės ir Lauros Pavalkytės pravestoje lietuvių kalbos pamokoje, aplankė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejų. Lietuvių liaudies vakaronės metu abiejų gimnazijų mokiniai susidraugavo, kartu šoko ir surengė draugiškus chorų karus.

 

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija

LMTA Muzikos istorijos katedra

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

2019 m. balandžio 10 d.  11 val.

KVIEČIA Į

Respublikinę meno ir muzikos mokyklų mokinių konferenciją

„Juozas Naujalis ir jo laikmetis jaunųjų akimis“

 

     Nuo š. m. kovo 31 d. iki balandžio 2 d. koncertmeisterė Loreta Haidari, mokytoja Gailė Markevičienė su savo mokinėmis Ūla Veiveryte 6 kl., Akmėja Čyžaite 8 kl. ir Faustina Moseičiuk 8 kl. dalyvavo XVII Tarptautiniame festivalyje-konkurse „Art Generation“, kuris vyko kruiziniame kelte Ryga-Stokholmas. Konkursas yra labai mėgiamas mokinių dėl savo atmosferos, draugiškai nusiteikusios komisijos bei naujų pažinčių iš įvairių šalių. Konkurse dalyvavo jaunieji menininkai iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Bulgarijos. Konkurse buvo instrumentinės (klasika, pop, folkloras, jazz) ir vokalinės (klasika, pop, folkloras, jazz) muzikos kategorijos. Komisija buvo sudaryta iš Rusijos, Bulgarijos ir Lietuvos vertintojų. 

      Mokiniai buvo įvertinti puikiai ir tai jiems suteikė geras emocijas bei motyvaciją stengtis ir tobulinti savo įgūdžius. Taip pat buvo labai graži festivalio-konkurso uždarymo šventė, kur jie bendravo su kitų šalių mokiniais. Žinoma, buvo puiku aplankyti Stokholmą, Vaza muziejų, Rygą ir įžymiąją Rundalės pilį. Visi grįžo laimingi ir kupini įspūdžių.

1 2 3 4 5 6 7 8