SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

1
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

1. Ar J. Naujalio gimnaziją pavadintumėte gera pradžia, siekiant profesionalaus muziko karjeros?

   Gimnazijoje dirba pasišventę mokytojai, kurie siekia gabiems vaikams suteikti visapusišką muzikinį išsilavinimą. Panašių meno/muzikos mokyklų pasaulyje nėra tiek daug, tiesiog būdami vaikai mes ne visada tai supratome ir įvertinome.


2. Jūsų ryškiausi prisiminimai iš gimnazijos laikų?

   Pirmieji koncertai, nuostabūs rūmai Kauno santakoje, saulėta Rotušės aikštė, kuri man, vaikui, atrodė tokia didžiulė, plati... marmuro grindys tarsi šachmatų lenta senuose rūmuose, bendraklasiai, išdaigos, pirmieji rūpesčiai ir jaudulys… gimnazijoje prabėgo dvylika gražiausių vaikystės ir paauglystės metų.


3. Kada Jus išgirsime Lietuvoje?

   Šiuo metu planuoju dalyvauti festivalyje Vilniuje lapkričio pradžioje, po koncertų Meksikoje ir Maltoje. Lietuvoje lankysiuosi trumpai, vos kelias dienas.


4. Kurioje pasaulio vietoje šiuo metu esate ir kokiam koncertui ruošiatės?

   Gyvenu ir dirbu Vašingtone, vadovauju WCM fortepijono katedrai, esu tarptautinių festivalių reziduojantis menininkas. Balandžio 27 d. išskrendu i Aliaską, koncertuosiu UAA, dalyvausiu konkurso komisijoje ir vesiu meistriškumo kursus. Aliaskoje būsiu 10 dienų, po to koncertai Vašingtone ir mokslo metų pabaigos renginiai, egzaminai, perklausos.

     Šį pusmetį mūsų gimnazijoje vykdomas projektas „Kaip gimsta muzika ir eilės“.

     1 - 4 klasių mokiniai turi galimybę susitikti su jų pamėgtų dainelių muzikos ir eilių kūrėjomis. Jau įvyko mažųjų choristų susitikimai su muzikos mokytoja Indra Mažuikaite - Kubiliūniene, kompozitore Dalia Kairaityte, mūsų gimnazijoje dirbančiomis ir kuriančiomis pedagogėmis Ramune Jarocka, Vita Paleckiene, kompozitore Giedre Dabulskiene.

   Choro pamokos metu mokiniai bendrauja su kūrybingomis asmenybėmis ir betarpiškai susipažįsta su kūrybos procesu iš arti.

    Indra Mažuikaitė papasakojo vaikams su kokiu malonumu ji grodavo vaikystėje pianinu ir kaip jai tai padeda kurti dainas vaikams. Mokytoja Ramunė Jarocka vaizdžiai nupasakojo pirmokams kaip gimė dainos „Lietuva“ eilės. Trečiokai projekto metu sužinojo, kad kompozitorės Dalios Kairaitytės įkvėpimo šaltinis - miškas. Choro mokytoja Vita Paleckienė pasidalino su antrokais, kad kai kurias savo dainas sukuria turėdama tikslą padėti vaikams augti tauriomis asmenybėmis. Mokytoja ir kompozitorė Giedrė Dabulskienė ketvirtokams ne tik papasakojo kaip ji tapo kompozitore, bet ir improvizavo įvairiomis vaikų pasiūlytomis temomis.

    Vaikai kompozitorėms ne tik padainavo jų dainas, bet ir atliko kūrinius fortepijonu. 3a klasės mokinė Amelija Lapinskaitė (mok. Vida Jagminaitė) pagrojo Dalios Kairaitytės pjesę „Rainos katytės sekmadienis“, 4a klasės mokinės Viltė Kišonaitė ir Veronika Rimkevičiūtė (mok. Rasa Rinkevičiūtė) atliko Dalios Kairaitytės ansamblį „Žadintuvas“.

    Projektą vainikuos susitikimas su daug metų Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje dirbusia Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininke Zita Bružaite.

    Vykdydami projektą „Pažink epochos veidą“, 3a klasės mokiniai su socialiniais partneriais – ikimokyklinių įstaigų auklėtiniais lankėsi Garliavos Švč. Trejybės bei Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčiose. Vargonininkės (S. Jasauskytė ir J. Bujanovaitė) supažindino vaikus su vargonais, atskleidė grojimo jais specifiką ir įmantrybes. Garliavoje mokiniai buvo įvesti į vargonų vidų, kur galėjo pamatyti instrumento sandarą, garso išgavimo būdą. Kauno bažnyčioje kiekvienas galėjo prisiliesti prie koncertinio instrumento, atlikdamas mažą kūrinio ištrauką. Abiejuose bažnyčiose suskambo ir vaikų balsai. Mokiniai atliko pasirinktą giesmę, pritariant vargonams. Prieš išvyką mokytoja A. Inokaitienė supažindino mokinius su pasirinktų epochų architektūriniais stiliaus ypatumais, pristatė aprangos specifiką ir aptarė bendrą socialinę aplinką. Taip pat atskleistos muzikavimo tradicijos, pristatyti senovinių instrumentų pavyzdžiai, atskleista jų kaitos istorija.

    Š. m. balandžio 27 d. 2a klasės mokiniai pakvietė senelius bei tėvelius į "Senelių šventę". Šventės metu gėlėmis išpuoštoje salėje vyko mokytojos Aurelijos Inokaitienės spektaklio "Puota pievelėje" premjera. Po spektaklio skambėjo seneliams skirtos dainos (vadovė Vita Paleckienė) bei eilėraščiai (tarp jų buvo ir pačių vaikų kūrybos). Ši pavasarinė šventė apipylė šypsenomis ir džiaugsmu tiek mokinius, mokytojus, tiek senelius bei tėvelius.

    Š. m. balandžio 22 d. pradinukai su mokytojomis Egle Stankevičiene, Vilija Lerner, Violeta Valiene ir Karolina Petraitiene keliavo į Panevėžį. Aplankė meninio stiklo studiją, susipažino su stiklo gamybos technologijomis, stebėjo patį kūrimo procesą. Keramikos gamykloje dalyvavo edukaciniame užsiėmime, stebėjo kaip iš mažo molio gabalėlio gimsta gražiausi kūriniai. Panevėžio lėlių vežimo teatre susipažino su teatro istorija, lėlių gaminimo ypatybėmis ir rūšimis, stebėjo spektaklį ir patys vaidino.    

    Š. m. balandžio 5 dieną gimnazijoje buvo suorganizuota prevencinė paskaita 8 – 12 klasių mokiniams - „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žala ir atsakomybė“. Paskaitą vedė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos, Prevencijos skyriaus (Kauno AVPK VTV PS) specialistė Irena Aušra Drulienė ir Kauno miesto centro policijos komisariato vyresnioji specialistė Rasa Petrusevičiūtė. Paskaita buvo skirta narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai. Mokiniai sužinojo, apie skiriamas nuobaudas už vartojimą ir prekybą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, taip pat apie galimus pavojus pavartojus neaiškios kilmės medžiagų tiek organizmui, tiek ir socialiniam gyvenimui. Paskaitą vedusios specialistės dalinosi savo darbine patirtimi ir pateikė darbo praktikos pavyzdžius, apie paauglių susidurimus su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų pasekmėmis. Paskaitą organizavo Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Rusnė Marija Voverienė, psichologė Rasa Kinaitienė ir socialinė pedagogė Gintarė Ciegytė.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15