Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

    Š.m. lapkričio 7 d. 2a klasės mokiniai su mokytojomis Ramune Jarocka ir Dalia Kiškiene lankėsi Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Požemio rašytojai atgyja skulptoriaus dirbtuvėje“. Sprendė kryžiažodžius, sužinojo, kokiais įrankiais naudojasi skulptoriai. Piešė ir lipdė medalius iš gipso. Buvo įdomu ir labai linksma.

      

     Nuotraukoje: konferencijos dalyviai po studentų koncerto.

 

     2018 m. lapkričio 2-4 dienomis mūsų gimnazijos delegacija – direktorius Raimundas Simanavičius ir mokytojos Ilona Klusaitė bei Daiva Povilaitienė – dalyvavo Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos (ECMTA) konferencijoje Kipre. Šį mokytojų susitikimą organizavo Kipro Europos universiteto Menų fakulteto profesorius Yiannis Miralis. Konferencijos dalyviai vedė meistriškumo pamokas, klausėsi koncertų, paskaitų, pranešimų, susipažino su Kipro kultūra ir istorija. Susitikimo atmosfera buvo šilta ir geranoriška, skatinanti kūrybiškumą ir iniciatyvą.

      Spalio 26d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bendruomenė susirinko į penktus metus iš eilės vykstantį minėjimą, skirtą prisiminti jau išėjusius bendruomenės narius. Per 72 metus (tiek metų gyvuoja mūsų gimnazija) čia dirbo daug pedagogų, direktorių, administracijos darbuotojų, kuriuos prisiminti padėjo jų pavardės,  įkomponuotos į  labai gražias ir jautrias nuotraukas su gamtos vaizdais, o fone skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių muzika, kurią atliko gimnazijos mokytojai ir mokiniai.

   2018 m. spalio 20-21 dienomis gimnazijos jaunių choras CANTICA (meno vadovas mokytojas ekspertas Rolandas Daugėla, chormeisterės Milda Vosylė, Gintarė Ručinskaitė, koncertmeisterė ekspertė Aušra Gelusevičienė) buvome išvykę į Bialystoką (Lenkija), kur dalyvavome III tarptautiniame chorų konkurse CANTU GAUDEAMUS (Dainuojame – džiaugiamės).

     Konkursas vyko Bialystoko Medicinos universiteto Didžiojoje auloje (Branickio rūmai). Jano Klemenso Branickio rūmai Bialystoke yra vienas gražiausių XVIII a. baroko dvarų šioje Europos dalyje, dar vadinami Šiaurės Lenkijos Versaliu. 

      Nors šis konkursas skirtas jaunimo ir suaugusių chorams, mes jame buvome jauniausi, tačiau tai nesutrukdė pelnyti garbingos II vietos (89,5 balo, Sidabro diplomas). Po pasirodymo klausėmės kitų chorų, nuoširdžiai palaikėme kitų kolektyvų iš Lietuvos Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios choro „Cantate Domino“(91 balas, Aukso diplomas) bei Vilniaus universiteto Kauno fakulteto merginų ansamblio pasirodymus. Belaukdami rezultatų drauge sudainavome Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko - Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“.

       Šis išdainuotas sidabras tai dar viena reikšminga kolektyvo patirtis ir pergalė. Dainuojame – džiaugiamės!

  

 

                                                                                Koncertmeisterė ekspertė Aušra Gelusevičienė

    Spalio 18-19 d. Vilniuje pirmą kartą surengtas prancūzų organizuojamas konkursas „Aukso raktai“ („Les cles d'or“), kuris skirtas fortepijono, smuiko ir fleitos specialybių mokiniams. Šis konkursas pradėtas rengti 1992 m., dabar jis rengiamas net dvylikoje šalių.

    Sėkmė konkurse lydėjo 6a klasės fleitininkę Tają Sokaitę (mokytoja Aušra Lukoševičiūtė, koncertmeisterė Aušra Gelusevičienė). III-oji vieta ir bronzos medalis!

    Nuotraukoje: po koncerto Tubino salėje kartu su mokyklos direktore Kadri Leivategija  bei Fortepijono ir kamerinės muzikos skyriaus vedėja Pille Taniloo.

   2018 m. spalio 18-19 dienomis mūsų gimnazijos delegacija (direktorius Raimundas Simanavičius, mokytojai Ilona Klusaitė, Daiva Stulgytė-Povilaitienė, Dainius Kepežinskas bei 8 mokiniai) H.Ellerio muzikos mokyklos kvietimu lankėsi Estijoje, Tartu mieste.
     Pagaliau buvo įgyvendinta seniai brandinta idėja - H. Ellerio muzikos mokyklos  direktorė Kadri  Leivategija ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos direktorius Raimundas Simanavičius pasirašė mokyklų bendradarbiavimo sutartį. Po iškilmingos ceremonijos įvyko mūsų gimnazijos mokinių koncertas.
     Nors viešnagė nebuvo ilga, mokiniai ir mokytojai apžiūrėjo Tartu senamiestį, lankėsi AHHAA mokslo centre. Namo visi grįžo džiugiai nusiteikę, atvėrę dar vieną langą į pasaulį.

    Muzikos teorijos specialybės mokiniai parašė savo įspūdžius po koncerto-minėjimo, skirto gimnazijos smuiko mokytojui, Pasaulio tautų Teisuoliui Vladui Varčikui. Siūlome IIIg kl. mokinės Viltės Narauskaitės ir IIg kl.mokinės Militos Lozoraitytės recenzijas („Plačiau“).

    Š.m. spalio 18 d. 1a ir 1b klasių mokiniai kartu su mokytojomis Dalia Gineikiene, Rasute Čenkiene ir Vita Paleckiene dalyvavo interaktyvioje ekskursijoje „Pasaka pasaką veja“ Vaikų literatūros muziejuje. Mokinukai klausėsi lietuvių rašytojų pasakų, giedojo Tautinę giesmę, tyrinėjo muziejaus erdves ir grįžo pilni įspūdžių ir pasiryžimo daug dažniau atsiversti lietuvių literatūros knygas.

     

    Spalio 17d.  į edukacinę ekskursiją  tema „Kultūrinė ir literatūrinė Dzūkija“ išvyko IIa, IIIa ir IVa gimnazijinių klasių mokiniai (organizatorės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutė Šalčiuvienė ir Aurelija Misiūnienė).

 

    Maloniai kviečiame į Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių koncertą, kuris vyks š.m. spalio 17 d., 13 val. Didžiojoje salėje!

     2018 m. spalio 10 d. 2a ir 4a klasės (mokytojos R. Jarocka, R. Grigaliūnaitė, D. Kiškienė) dalyvavo akcijoje Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną“. Pasigaminę spalvingus veidukus su šypsenomis, pasipuošę skėčius, ryškiai apsirengę ėjo į Kauno lopšelį-darželį „Ežiukas“. Gimnazijos mokinius su mokytojomis pasitiko darželio auklėtiniai ir auklėtojos, o taip pat klounai ir avytė, kurie išmokė linksmų žaidimų.

    Šventinis renginys vyko Kauno miesto Rotušės aikštėje. Žygiuojant į Rotušės aikštę, vaikai praeiviams dalino šypsenėles su palinkėjimais ir skandavo akcijos šūkį - „Šypsosi tėveliai, šypsosi vaikai, šypsosi saulutė, šypsosi draugai“. Rotušės aikštėje vyko koncertas. Mokinukai klausėsi kolektyvų dainelių, patys dainavo dainą „Baltoji varnelė“. Renginyje dalyvavo japonų turistai, kurie šoko kartu ir fotografavo mažuosius dalyvius. Renginio pabaigoje vaikai rašė svajones ant balionų ir paleido į dangų. Vaikams ir mokytojams buvo įteiktos padėkos ir dovanėlės. 

     Šių metų spalio 11 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko Solidarumo bėgimas 2018. Šį bėgimą jau 5-tus metus metus iš eilės inicijuoja organizacija "Gelbėkit vaikus". Bėgime dalyvavę gimnazijos moksleiviai įveikė 2-jų kilometrų atstumą. Startavę gimnazijos kieme, didžiąją dalį trasos mokiniai įveikė bėgdami Nemuno salos takeliais. Finišavusiems mokiniams buvo įteikti organizacijos "Gelbėkit vaikus" parengti diplomai.

   

Spalio 24 d. 15 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje vyks koncertas - festivalis „Lietuvos 100-mečio daina“.

     Š.m. spalio 4 d. gimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko Konstitucijos egzaminas. II, III ir IV klasių mokiniai pademonstravo savo žinias apie pagrindinį ir svarbiausią šalies įstatymą.

 

      Sveikiname geriausiai pasirodžiusius:

  • Joris Katinas, IIa kl.
  • Milita Lozoraitytė, IIa kl.
  • Barbora Krinicinaitė, IIa kl.
  • Eglė Liumparaitė, IIIa kl.
  • Mindaugas Simutis, IIIa kl.
  • Daria Goda Barkauskaitė, IVa kl.

    Šių metų rugsėjo 23 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje, startavo pirmasis Tarptautinis muzikinės aranžuotės festivalis-konkursas APEX. Džiugu, kad tarp dalyvių iš Lietuvos, Japonijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Brazilijos, Rusijos ir Portugalijos, savo jėgas išbandyti nusprendė ir mūsų gimnazijos IIIa klasės mokinė Augustė Dūdaitė (kompozicijos mokytoja Giedrė Dabulskienė). Konkurso – festivalio finaliniame koncerte grojo trys kameriniai ansambliai: Kauno styginių kvartetas, Kauno fortepijoninis trio ir Šv. Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų  kvintetas, kuriems konkurso dalyviai parengė įvairių stilių bei epochų kūrinių aranžuotes.  A. Dūdaitė, pasirinkusi garso takelį iš kino filmo „Amelija iš Monmartro“, savitai ir subtiliai, atsižvelgdama į muzikos instrumentų galimybes, siekdama darnaus ansamblio skambesio bei atskleisdama savo kompozicines žinias, aranžavo jį fortepijoniniam trio. Augustės Dūdaitės aranžuotė buvo puikiai atlikta Kauno fortepijoninio trio bei tarptautinės komisijos apdovanota diplomu ir specialiuoju prizu.

    Sveikiname  ir didžiuojamės Augustės Dūdaitės laimėjimu! Tegu jis įkvepia dar uoliau kibti į kompozicijos ir aranžuotės mokslus, suteikia tvirto pasitikėjimo ir veda pirmyn!

    2018 m. gruodžio 5 d. 11 val. gimnazijoje vyks XIX-as Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalis ARCO, atskleidžiantis jaunųjų talentų meninę saviraišką, stiprinantis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų bendradarbiavimą bei plėtojantis styginių instrumentų pedagogų bei mokinių kūrybines galias.

    2018 m. rugsėjo 28 d. 13 val. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyks mokytojo, smuikininko, pasaulio tautų teisuolio Vlado Varčiko koncertas - minėjimas ir memorialinės lentos atidengimo ceremonija.

    Mokyklos choras „Cantica“ (vad. Rolandas Daugėla, konc. Aušra Gelusevičienė, chormeisterės Milda Vosylė ir Gintarė Ručinskaitė) turėjo unikalią progą koncertuoti  Japonijos ir Lietuvos chorų festivalyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. VDU Didžiojoje auloje, kartu su japonų vyrų choru „Mercury Glee Club“ ir Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniu choru „Cantate Domino“ buvo atliktos atskiros chorų programos, o koncertą apvainikavo jungtinis japonų ir lietuvių chorų pasirodymas, kur nuskambėjo Toshi Isobe „Tolumoje gyvenančiam draugui“ ir Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko - Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“.

    2018 m. rugsėjo 16 d. 15 val. VDU Didžiojoje auloje vyks Japonijos ir Lietuvos chorų festivalis.