SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nuotaikinga, nuoširdi ir skambi – tokia pasirodė popietė, skirta mokytojos Audronės Marcinkevičiūtės jubiliejui ir jos darbo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje 50-mečiui. Per šiuos metus pas solfedžio mokytoją mokėsi tiek jaunų muzikų, kad jų užtektų kelioms dešimtims orkestrų, chorų ir teatrų... Daugelis jų su šypsena ir dėkingumu prisimena solfedžio pamokas, o kai kurie iki šiol mielai aplanko savo mokytoją. Iš A. Marcinkevičiūtės specialybės mokinių reiktų paminėti dainininkes Ramintą Vaicekauskaitę, Jovitą Vaškevičiūtę, Vidą Miknevičiūtę, operos dirigentą Ričardą Šumilą, aktorę Inga Mikutavičiūtę ir daugelį kitų. A. Marcinkevičiūtės klasėje jie ne tik mokėsi choro dirigento profesijos paslapčių, ten, pasak jų pačių atsiminimų, formavosi jų asmenybės, plėtojosi muzikinis ir meninis skonis.

 

Popietei specialiai nesiruošta, nerepetuota, tačiau mokytojos kolegoms ir buvusiems mokiniams pavyko maloniai nustebinti jubiliatę improvizuotu koncertu, šiltais žodžiais ir gražiais prisiminimais. Ilgiausių metų, mylima Mokytoja!

 

Mokytoja Jevgenija Žakienė

Rugsėjo 16 dieną įvyko renginys LR prezidentūroje. Buvo įteikti Valstybės apdovanojimai žydų gelbėtojams.  Mūsų gimnazijos absolventas Rokas Makštutis kartu su koncertmeistere Jolita Makštutiene pradėjo ceremoniją žymiu J.Williams kūriniu iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“. Taip jie pagerbė žydų gelbėtojus. Renginio pabaigoje visi susirinkusieji išgirdo linksmas J. Klezmerio melodijas, aranžuotas Stasio Makštučio. Gelbėtojų šeimos, giminės ir LR pirmoji pora Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė garbingai įvertino žydų indėlį pasauliui.

Rugsėjo 17 dieną Gelgaudiškio dvaras pakvietė klausytojus ir svečius į dvaro dieną „Paveldo ir tvarumo dermė“, minint Europos paveldo dienas. Gelgaudiškio dvaro svečiai galėjo apžiūrėti rūmus, jų autentišką puošybą bei profesionalių menininkų darbų parodas. Vėliau dvaro salėje solinį koncertą surengė jaunasis talentas Rokas Makštutis (klarnetas) bei Jolita Makštutienė (fortepijonas). Po to klausytojų laukė programa „Valanda operos“. Skambėjo prancūzų, vokiečių, lietuvių, žydų kompozitorių kūriniai.

 

Jolita Makštutienė

Spalio 8 d. 10 val. maloniai kviečiame į Respublikinę konferenciją „Muzika kultūros, mokslo, švietimo, žmogaus raidos procesuose“, kuri vyks Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje.

Nuo 1998 metų rugsėjo 22 d. švenčiama tarptautinė diena  be automobilio. Šios dienos tikslas atkreipti dėmesį į tai kaip automobiliai teršia mūsų orą ir aplinką. Lietuvoje ir pasaulyje inicijuojamos įvairios akcijos skirtos šiai dienai paminėti.

 

Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis prisidėjo prie šios akcijos ir rugsėjo 16 dieną į gimnaziją atvyko su įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis. Mokyklos lauko sporto salėje akcija prasidėjo mokinių mankšta, apšilimu. Po mankštos jie kartu su savo mokytojomis įveikė specialią trasą. Patys aktyviausi  mokiniai nuvažiavo ne vieną dešimtį ratų.

 

Džiaugiamės aktyviu mokinių ir mokytojų dalyvavimu šioje akcijoje !

 

Egidijus Janulaitis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Šių metų balandžio 2 dieną vyko XI respublikinis Jaunųjų dirigentų konkursas, kurį organizavo Kauno  I-oji muzikos mokykla. Juozo Naujalio muzikos gimnaziją atstovavo trys moksleiviai.

 

 


 

Šiais mokslo metais Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinius jau antrą kartą pakvietė dalyvauti Kovo 11 -osios bėgime skirtame Nepriklausomybės dienai paminėti.

 

2022 m. kovo 26 d. Kauno filharmonijoje vyko Kauno A.Kačanausko muzikos mokyklos organizuotas IX violončelininkų festivalis. Jame puikiai, išraiškingai ir muzikaliai pasirodė Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos violončelininkai ir pianistai. Sveikiname Praną Razmų, Liepą Razmutę,  Povilą Garšanovą, Emiliją Minelgaitę, Gabrielių Marušką, Smiltę Petrošiūtę, Ajsel Mammadovaitę ir Juliją Rockiną. Mokytojos: Asta Krištaponienė ir Ella Vladimirskaja.
 
 
 

Kauno valstybiniame lėlių teatre, Mažojoje salėje, vyko mūsų gimnazijos renginys ,,Muzikos ir žodžio erdvėse".

 

 

 

 

Balandžio Pirmoji pažymės kompozitoriaus Jozefo Haidno 290 -ąsias gimimo metines. Kovo 15 – ąją dieną gimnazijos Didžiojoje salėje vyko koncertras  VINI, SCRIPSI, VIXI – „Atėjau, kūriau, nugalėjau|. Tai kompozitoriaus citata apie savo kūrybą. Jozefas Haidnas su pasitenkinimu rašė muziką ir patyrė kūrybinių jėgų antplūdį. Apie tai byloja jo sukurta muzika ir gyvenimo faktai.

 

 

 

 

 

Kovo 18 dieną gimnazijoje vyresniųjų  klasių  pianistams meistriškumo pamokas vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, koncertuojanti pianistė bei fortepijoninio trio „Kaskados“ narė Albina Šikšniūtė.

 

 

Yra konkursų, kuriuose išdrįsti dalyvauti jau būna pasiekimas, o pereiti į kitą etapą - laikoma dideliu laimėjimu.... galima drąsiai sakyti, kad toks šeštadienį ir buvo tarptautinis Jono Aleksos jaunųjų dirigentų konkursas Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

 

 

Sveikiname šauniuosius pirmokus ir antrokus dalyvavusius tarptautinėje KINGS olimpiadoje ir konkurse „Olympis 2022" rudenio sesijoje! Ir linkime sėkmės pavasario sesijoje!

 

 

 

Marija Vaitkutė, IV a. klasės mokinė, dalyvavo Lietuvos jaunųjų kalbininkų konkurse, skirtame kalbininkams Jonui Kazlauskui ir Antanui Lyberiui atminti. Už esė ,,Kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą?" ji apdovanota Prienų švietimo pagalbos tarnybos padėkos raštu, o mokytoja Marija Gustainienė - Prienų rajono savivaldybės padėkos raštu už mokinės parengimą.

Mokytoja Marija Gustainienė

 

 


 

  Kovo 11 – oji –  Nepriklausomybės atkūrimo diena, dovanojusi Lietuvos valstybei, jos žmonėms laisvę. Kad laisvė -  ne skambus žodis, šiandien suvokiama ir protu, ir širdimi – dėl jos kovoja Ukrainos žmonės.

  Kovo 10 dieną gimnazijos 5 – 12 klasių mokiniai sukūrė šiltą, šventišką nuotaiką ir šventė laisvę. Matas Verbickas, 6b klasės mokinys, kalbinęs gimnazijos mokinius,  jų mintis apie Lietuvą, tėvynę sudėjo į video koliažą. Vyko dainų-vaizdo klipų konkursas ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“. Mokiniai dainavo  ne tik žinomas, bet ir savos kūrybos dainas. Muziką ir žodžius savo klasės dainai sukūrė Ig klasės mokinys Linas Jasinskas, 8b klasės mokinė Alija Larbi.   Mokinių  atliekamas dainas papuošė nufilmuoti Kauno, Lietuvos vaizdai, klasės gyvenimo akimirkos. Po gražaus ir prasmingo pasirodymo patys mokiniai išrinko labiausiai patikusių dainų TOP penketuką. Visi turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias apie Lietuvos istoriją, kultūrą, kalbą – vyko protų mūšis ,,Švenčiame laisvę“. Kiekvienoje klasėje buvo išrinktas geriausiųjų trejetukas. Šventės pabaigoje  nuskambėjo A. Bražinsko ir P. Dabulskio daina Kaunui ,,Ąžuolais vainikuotas“. Dėkojame IIIg ir VIg klasių gimnazistams, vedusiems renginį, ir nuoširdžiai džiaugiamės kūrybiškais, mylinčiais savo šalį, gimtąjį Kauną, savo gimnaziją  mokiniais.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11