SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nuotaikinga, nuoširdi ir skambi – tokia pasirodė popietė, skirta mokytojos Audronės Marcinkevičiūtės jubiliejui ir jos darbo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje 50-mečiui. Per šiuos metus pas solfedžio mokytoją mokėsi tiek jaunų muzikų, kad jų užtektų kelioms dešimtims orkestrų, chorų ir teatrų... Daugelis jų su šypsena ir dėkingumu prisimena solfedžio pamokas, o kai kurie iki šiol mielai aplanko savo mokytoją. Iš A. Marcinkevičiūtės specialybės mokinių reiktų paminėti dainininkes Ramintą Vaicekauskaitę, Jovitą Vaškevičiūtę, Vidą Miknevičiūtę, operos dirigentą Ričardą Šumilą, aktorę Inga Mikutavičiūtę ir daugelį kitų. A. Marcinkevičiūtės klasėje jie ne tik mokėsi choro dirigento profesijos paslapčių, ten, pasak jų pačių atsiminimų, formavosi jų asmenybės, plėtojosi muzikinis ir meninis skonis.

 

Popietei specialiai nesiruošta, nerepetuota, tačiau mokytojos kolegoms ir buvusiems mokiniams pavyko maloniai nustebinti jubiliatę improvizuotu koncertu, šiltais žodžiais ir gražiais prisiminimais. Ilgiausių metų, mylima Mokytoja!

 

Mokytoja Jevgenija Žakienė

Rugsėjo 16 dieną įvyko renginys LR prezidentūroje. Buvo įteikti Valstybės apdovanojimai žydų gelbėtojams.  Mūsų gimnazijos absolventas Rokas Makštutis kartu su koncertmeistere Jolita Makštutiene pradėjo ceremoniją žymiu J.Williams kūriniu iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“. Taip jie pagerbė žydų gelbėtojus. Renginio pabaigoje visi susirinkusieji išgirdo linksmas J. Klezmerio melodijas, aranžuotas Stasio Makštučio. Gelbėtojų šeimos, giminės ir LR pirmoji pora Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė garbingai įvertino žydų indėlį pasauliui.

Rugsėjo 17 dieną Gelgaudiškio dvaras pakvietė klausytojus ir svečius į dvaro dieną „Paveldo ir tvarumo dermė“, minint Europos paveldo dienas. Gelgaudiškio dvaro svečiai galėjo apžiūrėti rūmus, jų autentišką puošybą bei profesionalių menininkų darbų parodas. Vėliau dvaro salėje solinį koncertą surengė jaunasis talentas Rokas Makštutis (klarnetas) bei Jolita Makštutienė (fortepijonas). Po to klausytojų laukė programa „Valanda operos“. Skambėjo prancūzų, vokiečių, lietuvių, žydų kompozitorių kūriniai.

 

Jolita Makštutienė

Spalio 8 d. 10 val. maloniai kviečiame į Respublikinę konferenciją „Muzika kultūros, mokslo, švietimo, žmogaus raidos procesuose“, kuri vyks Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje.

Nuo 1998 metų rugsėjo 22 d. švenčiama tarptautinė diena  be automobilio. Šios dienos tikslas atkreipti dėmesį į tai kaip automobiliai teršia mūsų orą ir aplinką. Lietuvoje ir pasaulyje inicijuojamos įvairios akcijos skirtos šiai dienai paminėti.

 

Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis prisidėjo prie šios akcijos ir rugsėjo 16 dieną į gimnaziją atvyko su įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis. Mokyklos lauko sporto salėje akcija prasidėjo mokinių mankšta, apšilimu. Po mankštos jie kartu su savo mokytojomis įveikė specialią trasą. Patys aktyviausi  mokiniai nuvažiavo ne vieną dešimtį ratų.

 

Džiaugiamės aktyviu mokinių ir mokytojų dalyvavimu šioje akcijoje !

 

Egidijus Janulaitis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Projektas „Meilė Tėvynei mažoj širdelėj“ dvidešmt antrą kartą pakvietė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos, Kauno miesto ir Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinius paminėti Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną: pakalbėti apie Lietuvos praeitį, dabartį ir ateitį, apie būtinybę gerbti, mylėti ir didžiuotis savo tėvyne ir jos žmonėmis, pasimokyti ir atlikti eilėraščius, dainas, skirtus Lietuvai-tėvynei.

Baigiamasis koncertas prasidėjo gimnazijos direktoriaus Raimundo Simanavičiaus pasveikinimu. Mūsų gimnazijos jungtinis atlikėjų ansamblis, sugiedojęs Lietuvos Respublikos himną, dar atliko „Žalia Lietuva“ (žodžiai Ramunės Jarockos, muzika Vitos Paleckienės), bei kompozitorės Brigitos Jurkonytės (buvusios mūsų gimnazijos mokinės) kūrinį – dainą „Lietuva“ Ramunės Jarockos žodžiais.

Jaunučių chorą parengė ir jam dirigavo Dalė Jurkonienė. Akomponavo koncertmeisteris Darius Kudirka (fortepionas), Faustina Moseičiuk, IIIa kl. (fleita), Paulina Banaitytė, IIIa kl. (smuikas), Liepa Razmutė, 7a kl. ir Povilas Garšanovas, 7b kl. (violončelė).

5a klasės mokiniai skaitė lietuvių poetų eiles.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai, dailiai pasipuošę, dainavo, grojo ir šoko liaudies ratelius.

Gaila, kad aplinkybės vis dar trukdo mums susibiurti draugėn ir švęsti šventę kartu, tačiau projekto organizatorės: Ramunė Jarocka, Dalia Kiškienė, Aurelija Inokaitienė – nuoširdžiai dėkoja visiems projekto dalyviams ir kviečia pasižiūrėti ir pasiklausyti virtualaus koncerto čia:

https://www.youtube.com/watch?v=e9hyBr7coE8

 Mokytoja Aurelija Inokaitienė

 

 

Kovo 7-ąją dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 5-6 klasių mokiniai dalyvavo „Palestra" bėgimo varžybose.

„Palestra" bėgimo varžybas jau daugelį metų organizuoja ir inicijuoja Kauno kūno kultūros mokytojų asociacija, varžybose varžosi Kauno mokyklų mokiniai. Šiais mokslo metais dėl pandeminės situacijos „Palestra" varžybas kiekviena ugdymo įstaiga organizavo savo sporto salėse, sporto aikštynuose.
Iš 5a, 5b, 6a, 6b klasių buvo atrinkta po keturis mokinius: 2 berniukus ir 2 mergaites. Gimnazijos sporto salėje jie varžėsi tarpusavyje.
Po intensyvių ir atkaklių bėgimo varžybų išsiaiškinome varžybų nugalėtoją ir prizininkus, jais tapo:
1 vieta: Andrius Venckūnas 5b klasė;
2 vieta: Rasuolė Molytė 5b klasė;
3 vieta: Gustas Bartulis 6a klasė.
 
Visiems varžybų dalyviams įteiktos padėkos už dalyvavimą, prizininkams medaliai ir diplomai.
Varžybas organizuoti ir juose teisėjavo padėjo gimnazijos 12- tokų klasė, nuoširdžiai jiems dėkojame.
Džiaugiamės visais varžybų dalyviais, ačiū už pastangas !!!
Fotografavo Sofija Venskūnaitė IV klasė.
Mokytojas Egidijus Janulaitis
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Po ilgo laiko vėl grojame gyvai! 2022 m. kovo 5 d. 2 kl. mokinys Markas Merkevičius dalyvavo VII respublikiniame akordeonistų festivalyje "Laiko ritmu" Kauno I - oje muzikos mokykloje. Tai buvo pirmasis Marko festivalis! Marką paruošė mokytoja Agnė Daučianskaitė.

 

 

Vasario mėnesį gimnazijoje vyko rašinių ir eilėraščių konkursas ,,Mano ateities Lietuva" , skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Dalyvavo 5-8 klasių mokiniai, parašė apie 70 kūrinių, iš jų atrinkti patys geriausi 6 darbai. Prie šio renginio prisijungė garbingos viešnios: Jūratė Jankauskienė LSMU Akių ligų klinikos profesorė, Kultūros, meno ir mokslo asociacijos ,,Kūrėjų menė" prezidentė, LNRS narė, poetė, tautodailininkė, 2020-ųjų metų kaunietė;  Virginija Ruškienė - Kultūros, meno ir mokslo asociacijos ,,Kūrėjų menė" valdybos pirmininkė, LNRS narė, poetė;  Aušra Daugėlienė, Seimo nario Aurelijaus Verygos padėjėja, Labdaros ir paramos fondo ,,Švieskime vaikus" savanorė. Jos apdovanojo savo įsteigtais prizais  geriausius rašinių ir eilėraščių kūrėjus: Ąžuolą Šešešlgį, 8 a kl., Liepą Rukuižaitę, 5 b kl., Elzę Samantą Juraškaitę, 5 a kl., Salomę Kustaitę, 7 b kl., Viktorą Vasarį Palį, 7 kl. Juos ruošė mokytos Rasa Zigmantavičienė, Marija Gustainienė, Ramunė Jarocka.

8 a klasės mokinė Saulė Daukantaitė (mokyt. Marija Gustainienė) tapo nugalėtoja ir jai įteiktas išskirtinis prizas - Kultūros statulėlė ir diplomas.

mokytoja Marija Gustainienė

 

 

 

 

 

Didelė šventė! Ypatingas jaudulys ir emocijos! „Gyvas" konkursas!
Vasario 26 d. mūsų mokyklos „pūčiukai" dalyvavo A. Budrio IV-ajame respublikiniame medinių pučiamųjų instrumentų konkurse, kuris vyko M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje.
Laimėti aukščiausi laureatų diplomai:
I v.- Amelija Lapinskaitė (mokyt. V. Žemaitis)
I v.- Rokas Makštutis (mokyt. V. Žemaitis)
II v.- Smiltė Asauskaitė (mokyt. A. Lukoševičiūtė)
II v.- Taja Sokaitė (mokyt. A. Lukoševičiūtė)
bei Diplomantų vardai-
Gustas Bartulis ( mokyt. A. Bernotaitis)
Leonas Bartulis ( mokyt. V. Žemaitis)
Vienintelis ypatingas specialusis prizas skirtas J. Naujalio muzikos gimnazijos klarnetininkei Amelijai Lapinskaitei !!!!!
 
Didelė padėka koncertmeisterėms - A. Gelusevičienei, L. Krėpštaitei, M. Lapinskienei, J. Makštutienei, D. Stulgytei-Povilaitienei.
Džiaugiamės mūsų mokyklos direktoriaus R. Simanavičiaus palaikymu - buvimas kartu skatino bendruomeniškumą, draugiškumą.
Buvo gera  muzikuoti puikioje akustikoje, pasidžiaugti darbo vaisiai bei  girdėti " gyvus" aplodismentus.
 
 Fleitos mokytoja - ekspertė Aušra Lukoševičiūtė
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Vasario 23 d., trečiadienį, 18.00 val. gimnazijos didžiojoje salėje vyko atvirų durų diena. Ji buvo skirta supažindinti būsimus mokinius ir jų tėvelius su gimnazija ir joje atsiveriančiomis galimybėmis. Renginio metu vyko gimnazijos mokinių koncertas, jame pasirodė: choras ,,Cantica”, diriguojamas E. Valionio; jaunujų naujaliukų choras, diriguojamas G. Šimkūnaitės ; 2-3 klasių choras, vadovaujamas B. Sankauskaitės, diriguojamas G. Grigaro ir J. Lenicko; grojo G. Kalkys (gitara); P. Razmus (violančelė); G. Perminaitė (smuikas); S. Kustaitė (akordeonas); duetas A. Lapinskaitė (klarnetas) ir D. Smirnovas (fortepijonas); M. Guzelytė (obojus); A. Benokraitytė (fortepijonas). Po koncerto vyko veikla su vaikais, tėvai uždavė klausimus ir domėjosi apie mūsų gimnaziją. Renginys vėl parodė šiltą ir šeimynišką Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos veidą. Tikimės susitikti kitais mokslo metais!

                                           

                          Laura Zarembaitė ir Anita Imšaitė III kl.

8a klasės mokiniai Saulė Daukantaitė, Ąžuolas Šešelgis, Gytė Sapkaitė, 8b klasės mokiniai Johnson Victoria Michell, Sofija Slučkaitė gavo padėkas už dalyvavimą Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio organizuotame eilėraščių ir esė konkurse ,,Švenčiu Lietuvą", skirtame Vasario 16-ajai. Šiame konkurse III vietą laimėjo 8b klasės mokinė Marija Bumblytė - ji apdovanota diplomu ir asmenine dovanėle. Mokinius ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Marija Gustainienė.

 

 

 Buvo labai malonu pamatyti Juozo Naujalio muzikos gimnazijos absolventą,  mokytojos Rimos Daugėlienės mokinį IGNĄ ŠČESNULEVIČIŲ, kuris puikiai atliko Gregorijaus ir vaistininko vaidmenis Kęstučio Antanėlio roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje". Ši roko opera vasario 5-6 d. buvo pastatyta M. K. Čiurlionio nacionalinės menų gimnazijos moksleivių, kurie pakvietė prie jų kolektyvo prisijungti pirmakursį LMTA studentą Igną.

Sėkmės Ignai, puiki pradžia !!!

Mokytojas Rolandas Daugėla

 

 

 

 

 

 
Šią savaitę gimnazijos kieme vyko ne tik linksmas „Sniego mūšis", tačiau ir aktyvios „Sniego futbolo" varžybos.
5a; 6b; 7b klasių mokiniai dalyvavo fizinio ugdymo pamokose, kurios vyko gimnazijos lauko sporto aikštelėje ir žaidė sniego futbolą.
Netradicinės pamokos buvo skirtos „Pasaulinei sniego dienai 2022" paminėti.
Džiaugiamės mokinių aktyviu dalyvavimu, pastangomis, atkakliomis rungtynėmis ir galimybe kartu su visos šalies mokyklomis dalyvauti fizinį aktyvumą skatinančiose akcijose.
Mokytojas Egidijus Janulaitis
 

 
 

Sausio 19-21 dienomis J. Naujalio muzikos gimnazijos dainavimo mokytoja, VDU MA dėstytoja doc. Rita Novikaitė vedė meistriškumo pamokas "Licino Refice" konservatorijoje Frosinone (Italija), "Girdimos balso, kvėpavimo, rezonanso, tembro klaidos. Jų priežastys ir jų koregavimo metodai." 

Kursas vyko italų, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis.

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11