SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nuotaikinga, nuoširdi ir skambi – tokia pasirodė popietė, skirta mokytojos Audronės Marcinkevičiūtės jubiliejui ir jos darbo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje 50-mečiui. Per šiuos metus pas solfedžio mokytoją mokėsi tiek jaunų muzikų, kad jų užtektų kelioms dešimtims orkestrų, chorų ir teatrų... Daugelis jų su šypsena ir dėkingumu prisimena solfedžio pamokas, o kai kurie iki šiol mielai aplanko savo mokytoją. Iš A. Marcinkevičiūtės specialybės mokinių reiktų paminėti dainininkes Ramintą Vaicekauskaitę, Jovitą Vaškevičiūtę, Vidą Miknevičiūtę, operos dirigentą Ričardą Šumilą, aktorę Inga Mikutavičiūtę ir daugelį kitų. A. Marcinkevičiūtės klasėje jie ne tik mokėsi choro dirigento profesijos paslapčių, ten, pasak jų pačių atsiminimų, formavosi jų asmenybės, plėtojosi muzikinis ir meninis skonis.

 

Popietei specialiai nesiruošta, nerepetuota, tačiau mokytojos kolegoms ir buvusiems mokiniams pavyko maloniai nustebinti jubiliatę improvizuotu koncertu, šiltais žodžiais ir gražiais prisiminimais. Ilgiausių metų, mylima Mokytoja!

 

Mokytoja Jevgenija Žakienė

Rugsėjo 16 dieną įvyko renginys LR prezidentūroje. Buvo įteikti Valstybės apdovanojimai žydų gelbėtojams.  Mūsų gimnazijos absolventas Rokas Makštutis kartu su koncertmeistere Jolita Makštutiene pradėjo ceremoniją žymiu J.Williams kūriniu iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“. Taip jie pagerbė žydų gelbėtojus. Renginio pabaigoje visi susirinkusieji išgirdo linksmas J. Klezmerio melodijas, aranžuotas Stasio Makštučio. Gelbėtojų šeimos, giminės ir LR pirmoji pora Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė garbingai įvertino žydų indėlį pasauliui.

Rugsėjo 17 dieną Gelgaudiškio dvaras pakvietė klausytojus ir svečius į dvaro dieną „Paveldo ir tvarumo dermė“, minint Europos paveldo dienas. Gelgaudiškio dvaro svečiai galėjo apžiūrėti rūmus, jų autentišką puošybą bei profesionalių menininkų darbų parodas. Vėliau dvaro salėje solinį koncertą surengė jaunasis talentas Rokas Makštutis (klarnetas) bei Jolita Makštutienė (fortepijonas). Po to klausytojų laukė programa „Valanda operos“. Skambėjo prancūzų, vokiečių, lietuvių, žydų kompozitorių kūriniai.

 

Jolita Makštutienė

Spalio 8 d. 10 val. maloniai kviečiame į Respublikinę konferenciją „Muzika kultūros, mokslo, švietimo, žmogaus raidos procesuose“, kuri vyks Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje.

Nuo 1998 metų rugsėjo 22 d. švenčiama tarptautinė diena  be automobilio. Šios dienos tikslas atkreipti dėmesį į tai kaip automobiliai teršia mūsų orą ir aplinką. Lietuvoje ir pasaulyje inicijuojamos įvairios akcijos skirtos šiai dienai paminėti.

 

Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis prisidėjo prie šios akcijos ir rugsėjo 16 dieną į gimnaziją atvyko su įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis. Mokyklos lauko sporto salėje akcija prasidėjo mokinių mankšta, apšilimu. Po mankštos jie kartu su savo mokytojomis įveikė specialią trasą. Patys aktyviausi  mokiniai nuvažiavo ne vieną dešimtį ratų.

 

Džiaugiamės aktyviu mokinių ir mokytojų dalyvavimu šioje akcijoje !

 

Egidijus Janulaitis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos pradžios proga sausio 16 dieną  Prancūzijos ambasada pakvietė į pasaulinę prancūzų kompozitoriaus Pierre'o Thilloy kūrinio "Eglės legenda" premjerą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. 

P.Thilloy kūrinius šiame koncerte šauniai  atliko  ir mūsų gimnaziją atstovavo Amelija Lapinskaitė I a  ir Rokas Makštutis IV a (mokytojas Vitalius Žemaitis). 

Kompozitorius, lyg tikras lietuviškos muzikos ambasadorius, įkvėpimą kūriniams randa M.K.Čiurlionio kūryboje, lietuviškose sutartinėse ir pasakose. Menininkas pripažįsta, kad pasaka "Eglė, žalčių karalienė" jam tarsi pasakoja apie Lietuvą - apie pasiaukojimą, tapatybės paieškas, didžiulę pagarbą gamtai. 

Bendrame prancūzų kvarteto "Mobius" ir M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo  remiamų  jaunųjų muzikos talentų  koncerte "Prancūziški garsovaizdžiai"  skambėjo ir O. Balakausko, C. Saint - Saenso , F.Angelis , J.J.Rousseau  kūriniai. 

 

Marta Lapinskienė

 

 

 

 

 

Sausio 19 dieną mūsų gimnazijos 5a, 5b ir 6a klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse fizinio ugdymo pamokose. Gimnazijoje lankėsi sporto klubo "Forsarus" ir Lietuvos kerlingo rinktinės treneris Paulius ir pristatė mokiniams dvi netradiciniais veiklas: žiemos sporto šaką -  kerlingą (akmenslydį) ir "Cornhole" žaidimą mokykloms. Beje, buvome pirmoji mokykla Lietuvoje, išbandžiusi šį žaidimą.
Labai džiaugiamės tokia galimybe mokiniams ir dėkojame už apsilankymą.
Taip pat džiaugiamės mokinių susidomėjimu ir pastangomis netradicinių pamokų metu.
 
Mokytojas Egidijus Janulaitis
 
 
 

 
 
 

 

 

 

Amelija Lapinskaitė (mokytojas V. Žemaitis), Marija Vaitkutė (mokytoja I. Klusaitė) bei praeitų metų šaunieji  gimnazijos absolventai  Rapolas Bartulis, Arminas Suchovas, Vaiva Sodaitytė sausio 7 dieną koncertavo Vilniuje, NMA žiemos sesijos uždarymo koncerte.

Sausio 13 - ta diena – tai drąsos, vieningumo ir kovos už laisvę simbolis. Šią dieną mokyklos bendruomenė padėkojo tiems, kurie ryžtingai gynė Tėvynę. Gimnazijos kieme, žvakių šviesoj, vieningai nuskambėjo Lietuvos Respublikos himnas, o didžiojoje salėje vyko minėjimo koncertas. Jautriai skambėjo lietuvių poetų eilės ir gimnazistų atliekami muzikos kūriniai. Minėjimo metu vyravo šilta tyla ir pagarba tiems, kurių dėka šiandien gyvename laisvoje Lietuvoje.

 

Sofija Venskūnaitė IV a.

 

 

 

Gruodžio 14 dieną Kauno A.Kačanausko muzikos mokykloje vykusiuose pianisto  Roberto Lozinskio meistriškumo kursuose pasirodė trys mūsų gimnazijos moksleiviai:
Ieva Liumparaitė 7 kl., mokyt. I.Benetienė
Naglis Norkevičius I a., mokyt. R.Krėpštienė
Domas Smirnovas IV a., mokyt. M.Lapinskienė 
 
Robertas Lozinskis - J. Naujalio muzikos gimnazijos absolventas,  vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų, tarptautinių konkursų laureatas, tarptautinio fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest" įkūrėjas bei vadovas, NMA Muzikos sekcijos vadovas, nuolat  koncertuojantis solo ir su pasaulinio lygio orkestrais, taip pat yra Trio Agora narys.
 
Mokytoja Marta Lapinskienė
 
 
 
 
 
 
 
 

Stebuklai prasidėjo! Pas mūsų šauniuosius pradinukus atvyko pats Kalėdų Senelis! Sakė, kad išgirdo nuostabiai grojančius ir šokančius vaikučius. Todėl pirmiausia ir skubėjo į Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. Kalėdų Senelis vaikus mokė Elfų šokio, o vaikai atsidėkodami eilėraščius deklamavo. Varpeliams suskambėjus - klasėse dovanėlės byrėjo!

Ir labai dėkojame gimnazistui Ernestui Valioniui, kad pirmas pamatė Kalėdų Senelį ir parodė kelią į mūsų gimnaziją, kur jau laukė visas būrys Naujaliukų!
 
 
 
 
 
 
Gruodžio 16 dieną vyko 5-8; I-IV gimnazinių klasių mokinių „Sporto viktorina 2021".
Mokiniai raštu atsakinėjo į 50 įvairių su sportu, fiziniu aktyvumu ir fizinio ugdymo pamoka susijusių klausimų.
Ačiū mokiniams už aktyvų dalyvavimą, pademonstruotas žinias ir visų saugumo reikalavimų (kaukių dėvėjimo, atstumų skirtingų klasių mokiniams) laikymąsi.
Skelbiame prizininkus 5-8 ir I-IV gimnazinių klasių kategorijose:
 
1 vieta: Dovydas Ščerbinskas 8 a.
2 vieta: Gerda Butkutė 7 b.
3 vieta: Adomas Vitkus 5 b.
 
1 vieta: Karolis Uus IV a.
2 vieta: Linas Jasinskas I a.
3 vieta: Sofija Venskūnaitė IV a.
 
Sveikiname dalyvius ir prizininkus !!!
 
Mokytojas Egidijus Janulaitis
 
 
 
 
 
 

Šaunus pulkas mokytojos Eglės Mažeikaitės vadovaujamų antrokų šiemet pasinėrė į sudėtingiausių galvosūkių pasaulį, kurį pastatė tarptautinė informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ bendruomenė. Rezultatai nustebino ne tik mokinius, bet ir mokytoją. Pasirodo, kad kartais galima atrasti gebėjimus ten kur visai nesitiki.

 

Geriausiai iš antrokų pasirodė: Elžbieta Banaitytė, Urtė Gužauskaitė ir Luka Senkutė.

 

Atskirai norėtųsi padėkoti ir pasveikinti „Draugų“ kategorijoje išdrįsusį sudalyvauti 8a klasės mokinį Dovydą Ščerbinską  ir „Jaunių“ kategorijoje - IIa gimnazijinės klasės mokinę Viltę Kišonaitę.

 

Informacinių technologijų mokytojas

Arnoldas Paleckis

 

 

Su gražia muzika ir šaunia kompanija smagu laukti Šv. Kalėdų! 
 
J. Naujalio muzikos gimnazijos mokinės U. Vaičekauskaitė, A. Benokraitytė, D. Banišauskaitė, A. Somova ir V. Kišonaitė šiuo originaliu Algirdo Klovos kūriniu dalinasi kūrybinės bendrystės džiaugsmu ir sveikina visus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis!
Mokytojos Rasa Rinkevičiūtė ir Aušra Klovaitė - Berezinienė
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11