Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

    2018 m. rugsėjo 28 d. 13 val. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyks mokytojo, smuikininko, pasaulio tautų teisuolio Vlado Varčiko koncertas - minėjimas ir memorialinės lentos atidengimo ceremonija.

    Mokyklos choras „Cantica“ (vad. Rolandas Daugėla, konc. Aušra Gelusevičienė, chormeisterės Milda Vosylė ir Gintarė Ručinskaitė) turėjo unikalią progą koncertuoti  Japonijos ir Lietuvos chorų festivalyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. VDU Didžiojoje auloje, kartu su japonų vyrų choru „Mercury Glee Club“ ir Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniu choru „Cantate Domino“ buvo atliktos atskiros chorų programos, o koncertą apvainikavo jungtinis japonų ir lietuvių chorų pasirodymas, kur nuskambėjo Toshi Isobe „Tolumoje gyvenančiam draugui“ ir Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko - Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“.

    2018 m. rugsėjo 16 d. 15 val. VDU Didžiojoje auloje vyks Japonijos ir Lietuvos chorų festivalis.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

    ARCO stygininkų festivalis-vienas ilgiausiai vykstantis projektas Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Projekto sumanytoja  Laima Bliujienė. Organizuojant festivalį jai talkina Akvilė Brazauskienė, Karolina Palekauskienė. 18-asis ARCO festivalis, nepraradęs rudens spalvų ir įgavęs žiemos žavesio, įsiveržė į  Juozo Naujalio  muzikos gimnazijos didžiąją salę. Į festivalį rinkosi jaunieji muzikantai iš 19 Lietuvos miestų, 22 muzikos ir meno mokyklų. 27 muzikos pedagogų turėjo galimybę parodyti savo auklėtinių gebėjimus didžiojoje scenoje.

    Šiais metais buvo apklausti pedagogai ir atlikėjai. Savo nuomonę apie šį festivalį išsakė paruoštose anketose. Į klausimą, kodėl pasirinkote šį festivalį atsakymai gana įvairūs. Vienas originalesnių: smagu pasirodyti scenoje, nors žinome, kad neesame geriausi, čia puiki atmosfera.

    Kai kurie mokytojai šiame festivalyje dalyvauja jau septintą, devintą, keturioliktą  kartą. Į klausimą apie įsteigtą Vlado Varčiko, Pasaulio tautų Teisuolio, smuiko pedagogo eksperto prizą mokytojui už puikius mokinių pasiekimus ir kūrybinę veiklą atsakymai: puiku, džiugina, būtina žinoti, kokie pedagogai-smuikininkai dirbo. Vladas Varčikas sakydavo: ,,Jeigu širdies atverti negali, į sceną geriau neik, nes ten meluosi. Vietoj to, kad dovanotum – apiplėši“.

     Festivalio dalyvius pasveikino, palinkėjo sėkmės, gerų įspūdžių ir puikios nuotaikos Juozo Naujalio  muzikos gimnazijos direktorius Raimundas Simanavičius

    Jaunųjų muzikantų pasirodymą įdėmiai stebėjo vertinimo komisija, kurios sprendimu ir išdalinti pagrindiniai  18-ojo festivalio ARCO diplomai, apdovanojimai.  Laureatų buvo net dvidešimt devyni: iš Alytaus, Utenos, Raseinių, Visagino, Vievio, Druskininkų, Tauragės, Vilkaviškio, Marijampolės, Jonavos, Panevėžio meno ir muzikos mokyklų. Gausus kauniečių būrys: Kauno Sakralinės muzikos mokyklos stygininkai, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos muzikantai, Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuikininkai, A. Kačanausko muzikos mokyklos smuikininkų būrys, Kauno Suzuki pradinės mokyklos mažieji smuikininkai.

    18-ojo ARCO festivalio Vlado Varčiko vardo prizą komisija vienbalsiai skyrė Marijampolės meno mokyklos mokytojai Irenai Valiulienei. Prizą ir atminimo raštą mokytojai įteikė direktoriaus pavaduotoja Irma Jankauskienė . Didžiulės sėkmės festivaliui ARCO ir jį organizavusiems pedagogams linkėjo besiskirstantys dalyviai. Iki kito susitikimo -  mojavo pro autobusų langus mažos rankutės.

 

Ramunė Varčikaitė-Jarocka

    2017 m. lapkričio 29 d. Kauno Juozo Naujalio gimnazijoje, vyko renginys: ,,Kodėl vaikai atsisakė rūkyti?“, skirtas tarptautinei nerūkymo dienai paminėti. Renginyje dalyvavo 3a ir 3b klasių mokiniai ir mokytojos.  Pagal duotas įvairias užduotis, mokiniai paruošė inscenizuotą programėlę,  piešė piešinius. Pasirodymą taip pat stebėjo 1 klasės mokiniai.

     Renginio tikslas ugdyti valią ir sugebėjimą atsispirti žalingiems įpročiams.

     Mokiniams renginiui padėjo pasiruošti mokytojos – R. Grigaliūnaitė ir G. Petrašiūnienė.

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Pavlovienė

     2a klasės mokiniai (mokytoja Eglė Stankevičienė) su didžiausiu nekantrumu laukė, kada pateks į Kauno muzikinio teatro užkulisius.  Mokiniai pravėrė stebuklingas užkulisių duris, už kurių atsivėrė dar nepažintas technikos ir teatro magijos pasaulis. Vadovė Lina Stankevičiūtė supažindino su teatro veikla, papasakojo apie sudėtingą scenos įrangą, spektaklio eigą. Būsimuosius menininkus supažindino su spektakliuose naudojama butaforija, aprodė dekoracijų dirbtuves.

    Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Ramunė Varčikaitė-Jarocka prieš 7 metus pradėjo įdomų projektą „Aš noriu muziką nupiešti“, prie kurio vėliau prisijungė Kauno miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Šiuo metu jame dalyvauja nuo 40 iki 50 lopšelių-darželių. Prieš 4 metus šio projekto baigiamasis renginys išaugo į pedagogų kūrybos festivalį- „Kuriu savo vaikams“.

    Šiais metais, lapkričio 9 dieną, įvykęs projekto baigiamasis renginys mūsų gimnazijos aktų salėje pasižymėjo kūrinių įvairumu. Buvo galima išgirsti ne tik dainas pritariant fortepijonui, bet ir įvairių instrumentų skambesį.

    Festivalį pradėjo Juozo Naujalio gimnazijos 1 ir 2 klasių mokiniai, atlikdami gimnazijos pradinukų himną- „Naujaliukai“, muziką ir žodžius sukūrė gimnazijos mokytoja Vita Paleckienė. Taip pat buvo atliktas mūsų mokytojų Giedrės Dabulskienės (muzika) ir Ramunės Jarockos (tekstas) kūrinys „Muzika“ ir jį padainavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos jaunučių choras. Didelį įspūdį paliko „Žemynos“ darželio auklėtinių atlikta aranžuotė dainai „Saulė rieda dangumi“, kurios metu skambėjo mušamųjų instrumentų ansamblis. Kitų Kauno lopšelių-darželių atstovai atliko savo pedagogų sukurtus muzikos kūrinius. Taigi, šis festivalis puikiai atskleidė mokytojų kūrybiškumą ir norą pasidalinti savo darbais su klausytojais.

    Projektas „Aš noriu muziką nupiešti“ moko vaikus dirbti kartu, nes kiekvieno kūrybinis darbas, trunkantis beveik mėnesį, labai svarbus galutiniam rezultatui, kuriuo gali pasidžiaugti visi dalyviai.

 

Šių metų festivalio kūrybinė grupė:

Ramunė Jarocka- idėjos autorė, pradinių klasių mokytoja;

Dalia Kiškienė- fortepijono mokytoja, darbo su ikimokyklinėm įstaigom koordinatorė;

Dalia Žarėnienė- fortepijono mokytoja;

Aurelija Inokaitienė- dailės mokytoja;

Rusnė Marija Vovierienė- direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė.

 

 

Justinas Gervė IIIa kl.

    Š.m. lapkričio 15 d. 1a, 2b ir 3a klasių mokiniai ir mokytojos R. Jarocka, V. Lerner ir R. Grigaliūnaitė lankėsi Kauno Lėlių teatro muziejuje. Edukacinio užsiėmimo „Peliuko pasakų dirbtuvėlės" metu vaikai sužinojo, kas spektakliams kuria tekstus, rūbus, dekoracijas, muziką. Mokiniai kartu su peliuku Padūkėliu kūrė pasaką, grojo, vaidino, susipažino su lėlėmis. 

    Užsiėmimo pabaigoje vaikai atsakė į aktorės užduotus klausimus. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais, o  „aktoriai" - knygelėmis.

 

    Lapkričio 9 dieną gimnazijoje svečiavosi Zalcburgo „Mozarteum“ universiteto prof., Lietuvos muzikos ir teatro akademijos garbės daktaras dr. Josef Wallnig. Didžiojoje salėje koncerto-susitikimo pradžioje profesorių pasveikino gimnazijos mokiniai surengę trumpą koncertą. Savo interpretacinę muzikinę kultūrą demonstravo Paulina Banaitytė 7b kl. (mokytoja Milda Pupelienė), Airinė Taučaitė IIIa kl. (mokytoja Rasa Rinkevičiūtė), Rapolas Bartulis Ia kl. (mokytojas Vitalius Žemaitis). Susitikimo pabaigoje prof. dr. Josef Wallnig su gimnazijos mokiniais atliko L. Mozarto "Vaikiškos simfonijos fragmentus".

     Š.m. Lapkričio 14 dieną, bendradarbiaujant su Kauno miesto bendruomenės pareigūnais Dariumi Joneikiu ir Aira Ramoniene, buvo suorganizuota akcija "Būk saugus" 1-4 klasių mokiniams, kurios metu, pareigūnai skaitė moksleiviams paskaitą apie saugų elgesį kelyje. Mokiniams buvo rodoma vaizdinė medžiaga, kurioje jie galėjo stebėti kasdienes situacijas kelyje. Pareigūnas Darius Joneikis mokiniams užduodavo įvairius klausimus, į kuriuos atsakius teisingai - įteikdavo dovanų. Mokiniai intensyviai įsitraukė į diskusijas ir noriai atsakinėjo į klausimus. Po paskaitos kiekvienas mokinys gavo dovaną - savo paties išsirinktą atšvaitą, kuriuo galės save apsaugoti prisiklijavęs prie norimo objekto: kuprinės, striukės.

   

  Socialinė pedagogė Gintarė Ciegytė

    Š.m. Lapkričio 8 dieną, bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, buvo suorganizuota "Alkoholio vartojimo prevencinė paskaita", 5-10 klasių mokiniams, kurią vedė kviestinis lektorius Robertas Palionis. Paskaitos metu mokiniams buvo paaiškinta, kas įtakoja pripratimą prie narkotinių ir psichotropinių medžiagų, alkoholio. Mokiniai galėjo vaizdžiai pamatyti, kaip vyksta priklausomybės vystymosi procesas, kokie veiksniai įtakoja priklausomybės atsiradimą. Mokiniai stebėjo video medžiagą, galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus.

 

    Socialinė pedagogė Gintarė Ciegytė

    Lapkričio 8 d. 4a klasės mokiniai su mokytoja D. Gineikiene lankėsi M.K.Čiurlionio muziejuje. Apžiūrėjo menininko tapytus paveikslus. Ieškojo juose paslėptų ženklų. Įspūdį paliko visiems atpažįstami paveikslai kaip "Ramybė", "Bičiulystė", "Karaliai. Pasaka", "Rex" ir daugelis kitų. Pabaigoje patys galėjo sukurti darbelius ant popieriaus lapo.

      Š.m. spalio 27-ąją dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos bendruomenė prisiminė ir pagerbė buvusius mokytojus ir mokyklos darbuotojus koncertu–minėjimu „Uždekime žvakę tiems, kurie išėjo...“

     Mokytojos: Ramunė Varčikaitė-Jarocka, Aurelija Inokaitienė, Ieva Benetienė ir choro vadovas Rolandas Daugėla pakvietė gimnazijos mokytojus bei mokinius pabūti drauge ir, skambant muzikai, poezijai, prisiminti amžinybėn išėjusius šios mokyklos bendruomenės narius.

       Mokyklos chorų: „Cantica“, jaunučių choro giesmės sukūrė taurios ramybės nuotaiką, kurią tęsė mokinių ir mokytojų atliekami kūriniai. Mokytoja I. Klusaitė su svečiu E. Colucci atliko A. Piazzolla „Oblivion“, A. Chačaturian „ Lopšinė“ (mokytojų duetas- A. Lukoševičiūtė ir I. Benetienė), nuskambėjo ilgamečio mokyklos direktoriaus A. Ūso atminimui. Nuoširdžiai muzikavo ir gimnazijos mokinių styginių ansamblis, violončelininkė V. Sodaitytė (Ig.), pianistas A. Suchovas (Ig.), mokytojos A. Gelusevičienė ir R. Varčikaitė-Jarocka skaitė poeto J. Marcinkevičiaus ir savo sukurtas eiles.

     Ši graži tradicija puoselėjama mūsų gimnazijoje jau eilę metų ir suburia visus bendruomenės narius nuoširdžiam buvimui kartu.

 

Gabrielė Butvydaitė IIIa  kl.

1 2 3 4 5 6 7 8 9