SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nuotaikinga, nuoširdi ir skambi – tokia pasirodė popietė, skirta mokytojos Audronės Marcinkevičiūtės jubiliejui ir jos darbo Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje 50-mečiui. Per šiuos metus pas solfedžio mokytoją mokėsi tiek jaunų muzikų, kad jų užtektų kelioms dešimtims orkestrų, chorų ir teatrų... Daugelis jų su šypsena ir dėkingumu prisimena solfedžio pamokas, o kai kurie iki šiol mielai aplanko savo mokytoją. Iš A. Marcinkevičiūtės specialybės mokinių reiktų paminėti dainininkes Ramintą Vaicekauskaitę, Jovitą Vaškevičiūtę, Vidą Miknevičiūtę, operos dirigentą Ričardą Šumilą, aktorę Inga Mikutavičiūtę ir daugelį kitų. A. Marcinkevičiūtės klasėje jie ne tik mokėsi choro dirigento profesijos paslapčių, ten, pasak jų pačių atsiminimų, formavosi jų asmenybės, plėtojosi muzikinis ir meninis skonis.

 

Popietei specialiai nesiruošta, nerepetuota, tačiau mokytojos kolegoms ir buvusiems mokiniams pavyko maloniai nustebinti jubiliatę improvizuotu koncertu, šiltais žodžiais ir gražiais prisiminimais. Ilgiausių metų, mylima Mokytoja!

 

Mokytoja Jevgenija Žakienė

Rugsėjo 16 dieną įvyko renginys LR prezidentūroje. Buvo įteikti Valstybės apdovanojimai žydų gelbėtojams.  Mūsų gimnazijos absolventas Rokas Makštutis kartu su koncertmeistere Jolita Makštutiene pradėjo ceremoniją žymiu J.Williams kūriniu iš kino filmo „Šindlerio sąrašas“. Taip jie pagerbė žydų gelbėtojus. Renginio pabaigoje visi susirinkusieji išgirdo linksmas J. Klezmerio melodijas, aranžuotas Stasio Makštučio. Gelbėtojų šeimos, giminės ir LR pirmoji pora Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė garbingai įvertino žydų indėlį pasauliui.

Rugsėjo 17 dieną Gelgaudiškio dvaras pakvietė klausytojus ir svečius į dvaro dieną „Paveldo ir tvarumo dermė“, minint Europos paveldo dienas. Gelgaudiškio dvaro svečiai galėjo apžiūrėti rūmus, jų autentišką puošybą bei profesionalių menininkų darbų parodas. Vėliau dvaro salėje solinį koncertą surengė jaunasis talentas Rokas Makštutis (klarnetas) bei Jolita Makštutienė (fortepijonas). Po to klausytojų laukė programa „Valanda operos“. Skambėjo prancūzų, vokiečių, lietuvių, žydų kompozitorių kūriniai.

 

Jolita Makštutienė

Spalio 8 d. 10 val. maloniai kviečiame į Respublikinę konferenciją „Muzika kultūros, mokslo, švietimo, žmogaus raidos procesuose“, kuri vyks Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje.

Nuo 1998 metų rugsėjo 22 d. švenčiama tarptautinė diena  be automobilio. Šios dienos tikslas atkreipti dėmesį į tai kaip automobiliai teršia mūsų orą ir aplinką. Lietuvoje ir pasaulyje inicijuojamos įvairios akcijos skirtos šiai dienai paminėti.

 

Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis prisidėjo prie šios akcijos ir rugsėjo 16 dieną į gimnaziją atvyko su įvairiomis transporto priemonėmis: dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedlentėmis. Mokyklos lauko sporto salėje akcija prasidėjo mokinių mankšta, apšilimu. Po mankštos jie kartu su savo mokytojomis įveikė specialią trasą. Patys aktyviausi  mokiniai nuvažiavo ne vieną dešimtį ratų.

 

Džiaugiamės aktyviu mokinių ir mokytojų dalyvavimu šioje akcijoje !

 

Egidijus Janulaitis

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 

 

             Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija gruodžio 3 d. 18.00 val. kviečia į 75-mečio minėjimą - koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje.
               Norintys dalyvauti koncerte, turi užsiregistruoti čia

Lapkričio 18 dieną Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko  VIII mokytojų kūrybos festivalis ,,Kuriu savo vaikams - 2021“. Skambėjo mūsų gimnazijos mokytojų kūryba, kurią atliko mokiniai ir mokytojai.

 

 

 

Smuikininko Prof. Christian Dallinger (Viena) meistriškumo kursuose dėmesį kaustė neįprasta metodika, kurią profesorius atrado, grodamas smuiku pats, ieškodamas netradicinių sprendimų. Jo mokymo dėmesys buvo sutelktas į psichinę ir fizinę sritis, pritaikant individualius specifinius pratimus, smuiko garso, frazių, instrumento technikos tobulinimui. 

 Lapkričio 16 ir 18 dienomis Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje meistriškumo kursus atidžiai stebėjo vyresniųjų smuiko klasių gimnazistai, kurie savo patirtis, savitą dėstytojo metodiką vėliau aptarė  su kursų dalyvėmis - Gabriele Santockyte III a., Ieva Janulevičiūte IV a. ir  Gabija Simutyte III a.

 

 

Lapkričio  17 dieną  Kauno Juozo Naujalio  muzikos gimnazijoje  buvo surengtos meistriškumo pamokos jauniesiems pianistams. Savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi Nacionalinės M.K. Čiurlionio  menų mokyklos mokytoja metodininkė  Inga Vyšniauskaitė. Pati  išugdžiusi  ne vieną konkurso laureatą, turinti jau nemažą patirtį, pedagogė turėjo  ką patarti mūsų mokiniams. Pamokos buvo  labai  įdomios, gyvybingos, kupinos meilės ir dėmesio  kiekvienam grojusiam. Vaikai itin gyvai reagavo į pedagogės nurodymus, drąsiai atsakinėjo į klausimus. Pasisėmę naujų idėjų, su puikia nuotaika išlydėjome  Ingą Vyšniauskaitę.

Džiaugėmės, kad ji jau antrą kartą mielai atvyksta į savo gimtąją  mokyklą.  

Mokytoja Birutė Kumpikienė

 

 

Spalio 17 dieną 6B klasė, kartu su auklėtoja Aušra Simanavičiene ir muzikos istorijos mokytoja Nijole Noreikaite, keliavo "Angelų takais". Virtualios realybės filmas pakvietė į pažintį su 60 dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio paveikslų. Dėkojame Vero Cafe už saldžias dovanas aptarimo metu. Mokiniai buvo sužavėti reginiu ir pojūčiais. O labiausiai buvimu kartu.

Auklėtoja Aušra Simanavičienė

 

Mūsų gimnazijos 5 a (auklėtoja Ramunė Jarocka) ir 5b (auklėtoja Marija Gustainienė) klasių mokiniai Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje dalyvavo programoje ,,Gera savijauta" (pasirinkta tema ,,Bendradarbiavimo ir darbo įgūdžių komandoje įgūdžių ugdymas"). Mokiniai žaidė psichologinius žaidimus ir puikiai įrodė, kad yra draugiški ir jų bendradarbiavimo įgūdžiai puikūs, nes sugeba vieni kitus gerai suprasti ir palaikyti.

5b auklėtoja Marija Gustainienė

 

 


 


 

2021 metais, per kasmetines Lietuvos vokiečių kalbos dienas „Ö kaip vokiškai?", Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko istorinė kelionė į Prūsiją Frydricho II Didžiojo valdymo metais. Susipažinome su Frydricho II kaip meno mecenato ir kompozitoriaus palikimu, jo įgyvendintomis apšviestojo absoliutizmo idėjomis, bulvių įstatymu. Gilinomės į muzikos ir istorijos temas, tuo pačiu turtinant vokiečių kalbos žodyną.

Projektą „FRYDRICHAS II DIDYSIS: ISTORINĖ KELIONĖ NUO KLASIKINĖS MUZIKOS IKI BULVIŲ ĮSTATYMO" organizavo Nijolė Jovarienė - vokiečių kalbos vyr. mokytoja; Aurelija Inokaitienė - dailės mokytoja metodininkė ir Beatričė Bučiūnienė - istorijos mokytoja metodininkė; dalyvavo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 6-8, I-II gimnazijos klasių mokiniai.

 Frydricho Didžiojo Concerto IV  ištrauką pagrojo Ia. klasės mokinė Taja Sokaitė. Pranešimus skaitė Ia klasės mokiniai Linas Jasinskas, Ajsel Mammadovaitė, Kamilė Kaminskaitė ir 8 klasės mokiniai Ąžuolas Šešelgis, Marija Bumblytė, Alija Larbi.

 

Mokytoja Nijolė Jovarienė

 

Pirmokai, pakviesti fizinio ugdymo mokytojaus Egidijaus Janulaičio, kartu su savo mokytoja Violeta Valiene, dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo 2021“. Projekto metu mokiniai susipažino su sportu ir sveika gyvensena, aktyviai leido laiką pertraukų ir pamokų metu. Išbandė įvairias mankštas ir žaidimus.

Lapkričio 16 ir 18 dienomis Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje smuiko meistriškumo kursus ves Christian Dallinger. Smuikininkas grojo Vienos valstybiniame operos teatre, nuo 1990 m. iki dabar yra Vienos muzikos ir teatro universiteto profesorius, aktyviai veda meistriškumo kursus visame pasaulyje. Christianas Dallingeris domisi vaikų edukacijos renginiais, yra suorganizavęs ne vieną reikšmingą muzikinį projektą jaunimui (Kids Play for Kids, Orchestra live).

 


2021 spalio 27 dieną 7a klasės mokiniai dalyvavo Kauno miesto savivaldybės, Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos ir Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus organizuotame Edukaciniame menų projekte „Diena su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu“.

Mokiniai labai įdėmiai stebėjo paveikslus ir klausė edukatorės pasakojimų apie M.K.Čiurlionio tapyboje naudotus kompozicinius dėsnius, spalvų gamą, simbolistinės tapybos ištakas ir simbolių prasmes. O praktinėje užsiėmimų dalyje turėjo galimybę ir patys sukurti koliažą-pasakojimą.

Viso užsiėmimo temą ,,Čiurlionio Simboliai“ vainikavo labai jaukus ir nuoširdus koncertas-pokalbis su profesoriumi, pianistu Roku Zubovu – M.K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės provaikaičiu, buvusiu Juozo Naujalio meno mokyklos mokiniu.

Grįžome pilni puikių įspūdžių ir ūgtelėje intelektualiai.

7a klasės auklėtoja Aurelija Inokaitienė

  

 

  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11