Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

    2018 m. rugsėjo 28 d. 13 val. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyks mokytojo, smuikininko, pasaulio tautų teisuolio Vlado Varčiko koncertas - minėjimas ir memorialinės lentos atidengimo ceremonija.

    Mokyklos choras „Cantica“ (vad. Rolandas Daugėla, konc. Aušra Gelusevičienė, chormeisterės Milda Vosylė ir Gintarė Ručinskaitė) turėjo unikalią progą koncertuoti  Japonijos ir Lietuvos chorų festivalyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. VDU Didžiojoje auloje, kartu su japonų vyrų choru „Mercury Glee Club“ ir Vytauto Didžiojo bažnyčios kameriniu choru „Cantate Domino“ buvo atliktos atskiros chorų programos, o koncertą apvainikavo jungtinis japonų ir lietuvių chorų pasirodymas, kur nuskambėjo Toshi Isobe „Tolumoje gyvenančiam draugui“ ir Juozo Gudavičiaus bei Ksavero Sakalausko - Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“.

    2018 m. rugsėjo 16 d. 15 val. VDU Didžiojoje auloje vyks Japonijos ir Lietuvos chorų festivalis.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

    Šių metų kovo 31 dieną įvyko XXVI tarptautinis festivalis "Muzikinis pavasaris" Kaliningrado filharmonijoje. Kaliningrado filharmonijos kartu su generalinio LR konsulo Kaliningrade kvietimu festivalyje dalyvavo M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo remiami vaikai - R. Makštutis ir A. Gečaitė. Vaikai grojo uždarymo koncerte su Kaliningrado filharmonijos kameriniu orkestru diriguojant Aleksandrui Andrejevui. 

    6a klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Rusne Voveriene dalyvavo edukacinėje programoje „Maironio namų kodas v2.0“ Maironio muziejuje.

    Mokiniai susipažino su poeto gyvenimu ir kūryba. Pamatė, kaip gyveno tuo metu žymus žmogus, su kuo bendravo, kokie pomėgiai ir darbai. Vaikams buvo įdomus tas faktas, kad poeto artimas draugas buvo Juozas Naujalis.

    Po ekskursijos po Maironio namus, mokiniai dalyvavo viktorinoje- rungtynėse „Ieškome paslėptų daiktų tarp poeto Maironio daiktų“ naudodamiesi išmaniaisiais telefonais.

    Šią pamoką mokiniai dar ilgai prisimins, nes visą kelią nuo muziejaus iki gimnazijos mokiniai dalinosi įspūdžiais su mokytoja apie pamatytus bei išgirstus dalykus.

    Š. m. kovo 30 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje įvyko IV Juozo Naujalio vardo dainininkų konkursas, skirtas kompozitoriaus Juozo Indros 100-sioms gimimo metinėms paminėti.

    2018 m. balandžio 5-8 d. Kaune vyks „IV Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautinis chorų festivalis ir konkursas".

    2018 m. kovo 22 d. gimnazijoje styginių instrumentų apsupty buvo minimos Johano Sebastiano Bacho 333 gimimo metinės. Į šį koncertą atvyko mokiniai su mokytojais iš Suzuki metodo centro, Rudaminos meno mokyklos, Kauno J. Gruodžio konservatorijos, Garliavos meno mokyklos, Kauno Suzukio pradinės mokyklos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos. Nors ir koncerte dalyvavo įvairaus amžiaus muzikantai, tačiau kiekvienas iš jų degė  meile muzikai ir su pasididžiavimu atliko šio vokiečių baroko epochos kompozitoriaus kūrinius. Klausytojai tarsi nuščiuvę, neatplėšdami akių stebėjo atlikėjų pasirodymus, kuriuose atsispindėjo kompozitoriaus kūrybos gelmė bei grožis.

    Kovo 15 dieną gimnazijos Didžiojoje salėje svečiavosi fortepijonų salono „Organum“ vadovas Dainius Sverdiolas ir LMTA prof. Jurgis Karnavičius. Svečiai pristatė naujus fortepijonus Yamaha CFX ir CF 4. Tai yra aukščiausios klasės instrumentas, kuris inspiruoja atlikėjus begalinėmis tobulo garso paieškomis, žavi nepakartojamu tembru, jautriai reaguoja į subtiliausius atlikėjo prisilietimo prie klaviatūros niuansus. Susitikimą – koncertą galėtume pavadinti „pokalbiai su Yamaha“. Prof. Jurgis Karnavičius, įrodydamas instrumento privalumus, atliko skirtingų stilistinių laikmečių kūrinius. Koncerto programoje skambėjo W.A.Mozarto, F.Liszto, M.Ravelio, M.K.Čiurlionio, V.Bacevičiaus, Ph. Glasso kūriniai.

     Viename gražiausių Lietuvos kampelių Anykščiuose kovo 8-11 dienomis vyko jau VI Tarptautinis kamerinių ansamblių konkursas "Muzikinė akvarelė - 2018". Savo ansamblinio  muzikavimo gebėjimus demonstravo gausus būrys įvairaus amžiaus atlikėjų iš įvairių šalių, kaip antai Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos. Konkursą pradėjo patys mažiausi "Junior" grupėje, o baigė vyriausi Magistro studijas pasirinkę studentai. Konkursas išsiskiria tuo, kad kiekviename ansamblyje turi būti bent vienas pučiamasis instrumentas. Mūsų pučiamuosius atstovavo 5 kl. mokinės - Amelija Lapinskaitė (klarnetas) ir Taja Sokaitė (fleita)

      Puikios nuotaikos vyravo prieš, per ir po konkurso. Smagu buvo ir muzikuoti, ir pramogauti. Nusileidome nuo  Kalitos kalno rogučių trąsa, Kavarske pasistiprinome kultūrinio paveldo patiekalais ir linksmai grįžome galvodami apie tolesnius planus ir siekius.

    Šiais 2018 metais minime atkurtos Lietuvos šimtmetį. Bet ką šis jubiliejus sako mažiesiems mūsų tautos piliečiams? Jiems dar sunku suprasti, kiek yra šimtas metų! Tad ar mes neturėtume jiems paaiškinti istorijas, parodyti, kas yra Lietuva ir kokia ji svarbi kiekvienam iš mūsų.

     Vokiečių kalbos mokytojos Nijolės Jovarienės  iniciatyva ir dailės mokytojos Aurelijos Inokaitienės padedami mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos organizuotame moksleivių, kurie mokosi vokiečių kaip užsienio kalbos, tarptautiniame piešinių konkurse „Vielfalt der Briefmarken" (Įvairovė pašto ženkluose). Tarptautinės komisijos vertinimui buvo atrinkti 85 darbai iš Lietuvos, Lenkijos, Kroatijos, Malaizijos, Ukrainos ir kt. šalių. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad direktorių taryba mūsų mokyklos 5a klasės mokinių Marijos Kaškauskaitės ir Tajos Sokaitės piešinius įvertino I vieta pirmojoje amžiaus grupėje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9