Rask mus
Facebook

 


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija

LMTA Muzikos istorijos katedra

LMTA Karjeros ir kompetencijų centras

2019 m. balandžio 10 d.  11 val.

KVIEČIA Į

Respublikinę meno ir muzikos mokyklų mokinių konferenciją

„Juozas Naujalis ir jo laikmetis jaunųjų akimis“

 

     Nuo š. m. kovo 31 d. iki balandžio 2 d. koncertmeisterė Loreta Haidari, mokytoja Gailė Markevičienė su savo mokinėmis Ūla Veiveryte 6 kl., Akmėja Čyžaite 8 kl. ir Faustina Moseičiuk 8 kl. dalyvavo XVII Tarptautiniame festivalyje-konkurse „Art Generation“, kuris vyko kruiziniame kelte Ryga-Stokholmas. Konkursas yra labai mėgiamas mokinių dėl savo atmosferos, draugiškai nusiteikusios komisijos bei naujų pažinčių iš įvairių šalių. Konkurse dalyvavo jaunieji menininkai iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Bulgarijos. Konkurse buvo instrumentinės (klasika, pop, folkloras, jazz) ir vokalinės (klasika, pop, folkloras, jazz) muzikos kategorijos. Komisija buvo sudaryta iš Rusijos, Bulgarijos ir Lietuvos vertintojų. 

      Mokiniai buvo įvertinti puikiai ir tai jiems suteikė geras emocijas bei motyvaciją stengtis ir tobulinti savo įgūdžius. Taip pat buvo labai graži festivalio-konkurso uždarymo šventė, kur jie bendravo su kitų šalių mokiniais. Žinoma, buvo puiku aplankyti Stokholmą, Vaza muziejų, Rygą ir įžymiąją Rundalės pilį. Visi grįžo laimingi ir kupini įspūdžių.

    Balandžio 4 d.  Kauno ,,Vyturio“ gimnazijoje, vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių Dailyraščio konkursas, skirtas J.Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms. Smagu, kad jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinės, sėkmingai įveikusios atrankinį turą. Tai Aistė Benokraitytė (5a klasė), Paulina Banaitytė (8a klasė) ir Eta Marija Vaitkutė (Ia klasė).

 

    Dvi iš jų tapo laureatėmis (vietos nebuvo skiriamos):

       Aistė Benokraitytė 5-6 klasių grupėje,

       Paulina Banaitytė 7-8 klasių grupėje.

    Marija Vaitkutė 9-10 klasių grupėje apdovanota padėkos raštu.

 

    Šių mergaičių mokytojos – Laura Pavalkytė ir Aurelija Misiūnienė - labai džiaugiasi mergaičių energija ir entuziazmu viskam, ko jos imasi: ir puikiai groti, ir stropiai mokytis, ir puoselėti taisyklingo, estetiško, aiškaus rašymo įgūdžius.

    Š. m. balandžio 4 - 7 d. vyks V Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautinis chorų festivalis ir konkursas, skirtas Juozo Naujalio 150 - osioms gimimo metinėms.

     Š. m. kovo 27 dieną 2a klasės mokiniai su mokytoja R. Jarocka dalyvavo Kauno lopšelyje - darželyje „Klevelis“ rytmetyje su programa „Lietuva – tai mano pasaulis“, kuriame deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, dainavo, grojo ir pristatė savo muzikos instrumentus. Skambėjo dainos R. Jarockos žodžiais, kurioms muziką sukūrė G. Dabulskienė („Muzika“), R. Brilienė („Aš galiu“). Choro vad. D. Jurkonienė, konc. A. Vitkienė.

     Darželio auklėtiniai susipažino su muzikos instrumentais ir jų skambėjimu. Programoje taip pat dalyvavo mokytojų: R. Krėpštienės, L. Katino, I. Benetienės, D. Kanio, A. Tamulienės, A. Bernotaičio mokiniai. Naujaliukai šoko, skambant „Bitės Ritės“ dainoms. Drauge šoko visi, buvo linksma. Ramuniukus į rytmetį atlydėjo D. Kiškienė. Mokytoja atliko ir fotografo darbą.

    Kovo 28 dieną gimnazijos Didžiojoje salėje bendrojo fortepijono mokinių koncerte buvo minimas  Juozo Naujalio 150 gimtadienis, kuriame mokiniai skyrė savo muzikines dovanas  iškiliam Lietuvos muzikinės kultūros patriarchui. Tikimės, kad ateityje šie koncerto dalyviai ir visi kiti gimnazijos auklėtiniai sėkmingai puoselės Juozo Naujalio vykdytus  muzikinės kultūros plėtros darbus.

       

      Džiaugiamės puikiu pasirodymu galėję paminėti Juozo Naujalio 150-ąsias gimimo metines Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos organizuotoje popietėje „Juozui Naujaliui - 150“. Maloniausia koncerto staigmena, tai vaikinų ansamblio 6+ programa, kuri suteikia vilčių, kad Juozo Naujalio atminimui ir jo darbų puoselėjimui sukurtas berniukų ir jaunuolių ansamblis gyvuos ir tęs Lietuvos muzikos patriarcho paliktas berniukų dainavimo tradicijas. Mūsų mokyklos vokalistų, pianisto ir ansamblio pasirodymus apvainikavo styginių kvartetas pagriežęs  kūrinį „Svajonė“.

    Kovo 16-osios šeštadienis Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos koncertų salėje buvo kupinas nuostabios lietuviškos muzikos ir puikių emocijų. Į XXVI -ąjį fortepijono muzikos festivalį „Lietuviška gaida 2019“  atvyko jaunieji pianistai iš Kauno muzikos mokyklų. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijai atstovavo antrokė Elzė Povilaitytė (mokytoja S. Pakutkienė) ir septintokė Danielė Banišauskaitė (mokytoja A. Klovaitė Berezinienė). Festivalis pasižymėjo itin aukštu meniniu lygiu, jaunieji atlikėjai lietuvių kompozitorių muziką atliko su didele meile ir begaline atsakomybe.

    Šių metų kovo 16 dieną Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje vyko respublikinis jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių festivalis „Šokių maratonas“. Festivalyje dalyvavo pianistai solistai, fortepijoniniai ir kameriniai ansambliai iš visos Lietuvos. Kamerinių ansamblių kategorijoje mūsų mokyklą atstovavo penktokai Matas Morkūnas (mokytoja A. Tamulienė) ir Vesta Šimkūnaitė (mokytoja A. Klovaitė Berezinienė). Ansamblis puikiai pasirodė ir buvo apdovanotas diplomu už geriausiai atliktą senovinį šokį.

 

Džiaugiamės pasiekimais!

     Kovo 11-oji Lietuvos nepriklausomybės  atkūrimo diena.

    Dažnai susimąstau: kada derėtų atkreipti dėmesį į mažylio tautiškumo ugdymą. Turbūt nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Tai mamos prisilietimas, jos šypsena, saugumo jausmas tėvo glėbyje, laikas praleistas išmintingų senelių draugijoje ir kryptingas ugdymas socializacijos eigoje. Komunikavimas edukacinėje aplinkoje turėtų būti tautiškumo suvokimo ir sampratą įprasminančių veiksnių grandinė.

     Kad mūsų vaikai neaugtų kosmopolitais, stengiamės ne tik minėti visas tautines ir valstybines šventes. Turime savo valstybės simbolius: trispalvė, Vytis. Nuo mažens vaikams pažįstami Lietuvos vaizdai: Gedimino pilis, Katedra, Kryžių kalnas ir t.t. Vaikui augant plėtojama tėvynės samprata: plečiamas vaizdinių akiratis, konkretizuojama simbolikos reikšmė, jos atsiradimas, gilinamasi į tautos istoriją, kuri yra geriausia mokytoja, tad būtina ją pažinti. Dažnai derėtų pasirausti tautinių drabužių skryniose, susipažinti su senųjų lietuviškų amatų stebuklais.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10