Pasiūlymų dėžutė  

   

  


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4

Vasario 23 -25 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis Ilona Klusaite, Daiva Povilaitiene ir Karolina Beinaryte-Palekauskiene dalyvavo Suomijoje, Kuopio mieste surengtame Talvikamari festivalyje.

 

LIETUVOS FORTEPIJONO
PEDAGOGŲ ASOCIACIJA

 

 

XL LIETUVOS PIANISTŲ KONFERENCIJA
SEMINARAS - PRAKTIKUMAS

 

2024 VASARIO 29 — KOVO 1

 

Didžioji salė, Kęstučio g. 85 - 310

Vasario 16-oji kiekvieno lietuvio širdyje pažadina muziką ar poeziją. Gal kitaip ir negalima kalbėti apie savo tėvynę, norint perteikti meilę ir šilumą iš savo širdies? Ir visa tai virsta plaukiančia daina į mūsų visų širdis ir vilnija tolyn, tolyn... 

Sveikiname lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją ekspertę Mariją Gustainienę vasario 8 d. Lietuvoje vykusioje tarptautinėje švietimo inovacijų ir skaitmeninės švietimo transformacijos konferencijoje „EdTech Week Lithuania 2024“ gavusiai apdovanojimą - statulėlę „Metų inovatorius 2023“ ir padėką už aktyvų dalyvavimą prototipų išbandymo veikloje.

Apie neuromokslų įrodymus, kas padeda jaunam žmogui mokytis, siekti geresnių rezultatų, kaip mokiniai gali rūpintis savo fizine ir psichine sveikata, kaip tikslingas fizinis aktyvumas padeda mums tobulėti įvairiose srityse.. -  apie daugelį svarbių ir įdomių dalykų gimnazijos mokinimas kalbėjo profesorius  dr. Albertas Skurvydas, Lietuvos sporto mokslininkas, kurio mokslinių tyrimų sritys –judesių mokymo(si) ir valdymo, neuroreabilitacijos technologijos, treniravimo mokslo problemos. Labai įdomiai profesorius pasakojo apie fizinio aktyvumo, mitybos, miego režimo, streso poveikį mūsų smegenims, jų funkcijoms ir tuo pačiu mūsų gebėjimams. Taip pat kokie aplinkos veiksniai padeda mums sėkmingiau mokytis.  Tikimės, kad  gimnazijos mokiniai (ir ne tik!) atsimins keletą išgirstų patarimų ir  patys ateityje daugiau  domėsis žmogaus protinių bei fizinių gebėjimų ugdymu.

 

Mokytojai Sonata Pakutkienė, Egidijus Janulaitis

Juozo Naujalio muzikos gimnazijos II-IV klasių moksleiviai scenoje patvirtino, kad harmonijos mokslas, regis toks akademiškas ir nuobodus, gali būti puikus bendro darbo ir pramogos derinys.  Vasario 6 dieną gimnazijos Didžiojoje salėje įvyko Dainos harmonizavimo / aranžavimo projekto baigiamasis etapas. Jam ruošėsi ir scenoje pasirinktas dainas atliko harmonijos discipliną besimokantys mokiniai. Kaip sakė viena renginio organizatorių mokytoja Jevgenija Žakienė, projekto tikslas – atskleisti harmonijos mokslo teikiamas galimybes šiandieninėms muzikos interpretacijoms, o taip pat integruoti skirtingus dalykus: harmoniją, solfedžio, muzikos kūrinių analizę, instrumentuotę, aranžuotę skaitmeninį raštingumą, užsienio kalbas. Ne mažiau svarbu yra skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, scenos kultūrą.

 

Susirinkusi geranoriška publika audringai palaikė visus atlikėjus. Pastarieji parodė savo sumanumą, muzikalumą ir dovanojo klausytojams puikią nuotaiką.

 

Dainos harmonizavimo/aranžavimo projektas gimnazijoje vyksta trečią kartą. Jo sumanytojos ir vykdytojos yra mokytojos Rimutė Brilienė ir Jevgenija Žakienė. Projektą koordinavo gimnazijos pavaduotoja menui Nijolė Noreikaitė.

 

Mokytoja Rimutė Brilienė

Vasario 2 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos salėje nuskambėjo  I - ojo  fortepijoninių ir kamerinių ansamblių festivalio "Obbligato" garsai. 33 dalyviai, susibūrę į 16 įvairios sudėties ansamblių, džiugino savo tikrai sėkmingais pasirodymais. Puikiai sekėsi ne tik tiems,  kurie muzikuoja kartu jau ne vienerius metus, bet ir ansamblinės muzikos debiutantams. Sveikiname! Tęskite ir paraginkite tai daryti ir savo draugus!

Muzika pučia

Menas ir muzika skverbiasi į žmogaus širdį ir daro jį visą gražesnį, net tobulesnį. Muzika gali raminti, guosti, linksminti, net ir švelniai ilgesingai liūdinti. Natos pakeičia žodžius, įvelka juos į kitokį apvalkalą kaip į stebuklingą dėžutę ir akimirką tie maži stebuklėliai pabyra kaip perlai. Renkame juos į saujas ir dalijame vieni kitiems šypsenų pavidalu. Nereikia kaukių, kad prisidengtume vieni nuo kitų, tiesiog šypsenomis skverbiamės į sielas ir auginame muziką – tą, kurią girdime, ir tą, kurią turime vaizduotėje.

Čempionės !!!
 
Čempionės - tokį titulą iškovojo mūsų gimnazijos mergaičių komanda, vasario 1 dieną, sporto mokykloje "Gaja" vykusiose Kauno mokyklų žaidynių stalo teniso varžybose.
 
Kartu su mūsų gimnazijos mergaičių komanda, berniukų varžybose dalyvavo ir mūsų gimnazijos berniukų komanda, kuri taip pat iškovojo ne vieną pergalę ir užėmė 7-ąją vietą.

Būsimos scenos žvaigždės ir žaviausias miesto orkestras, klasika ir populiarioji muzika… O jei dar pridėsime elegancija ir pašėlusiais ritmais pulsuojančius J. Massenet, G. Finzi, F. Chopino, M. Völinger ir J. Althouse kūrinius, laukiamą mūsų gimnazijos mokytojos kompozitorės Giedrės Pauliukevičiūtės premjerą ir išradingą Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos chorą „Cantica“? Gaunasi geros muzikos šventė, kuri kiekvienais metais vis kitokia, tačiau tuo pačiu pavadinimu – „muzika PUČIA“.

1 2 3 4