Šiais metais konkursas „Mano nata“ dovanojo koncertus Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos jauniesiems autoriams. Vienas tokių koncertų balandžio 29 d. buvo skirtas ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniams.

          Koncerto metu išgirdome  kelis 2020 m. konkurso kūrinius, tarp kurių - mūsų gimnazijos mokinių Klaudijos Kuzaitės „Lapis Lazuli“ ir Militos Lozoraitytės  „Karo tyla. Sirenos ir šoviniai“. Kompozitorė, mūsų gimnazijos mokytoja Giedre Pauliukevičiūtė pristatė jaunuosius kūrėjus; konkurso „Mano nata“ žiuri komisijos pirmininkas, prof. Ričardas Kabelis supažindino su konkurso perspektyvomis. Mūsų gimnazijos kolektyvą pasveikino mokyklos absolventas, žymus obojininkas, ansamblio „Musica Humana“ meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris ir Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius. Savo patirtimi „Mano nata“ konkurse pasidalino ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinės Milita Lozoraitytė ir Sofija Venckūnaitė.

           Manyčiau, konkursas „Mano nata“ yra itin aktualus jaunajai kompozitorių kartai. Šio konkurso metu yra atliekami įvairiausi kūriniai ir atskleidžiamos skirtingos muzikos rūšys. Tą žinodami mokiniai nesivaržydami gali kurti jiems patinkančią muziką. Kita vertus, daugumos finalistų kūrinius atlieka profesionalūs muzikantai, kas skatina jaunuosius autorius meniškai tobulėti. Galima teigti, kad konkursas „Mano nata“ moko jaunuolius atsakingumo, kūrybiškumo; o konkurso metu į mokinius žiūrima ne kaip į vaikus, o kaip į savo nuomonę ir muzikos skonį turinčius kompozitorius. Taip pat manau, kad konkursas yra labai reikšmingas ne tik mokiniams, bet ir jų mokytojams, nes padeda motyvuoti jaunuosius kompozitorius laisvai save išreikšti per muziką ir siekti aukštumų.

            Kauno Juozo Naujalio gimnazijos mokiniai dalyvauja konkurse nuo 2011 m. Konkurso dalyvės - Silvija Miliūnaitė - Bliūdžiuvienė, Brigita Lukoševičiūtė ir Augustė Dūdaitė pasirinko toliau studijuoti kompoziciją LMTA.

 

Milita Lozoraitytė, IVa klasė