5a klasės mokiniams nuotolinis mokymasis - ne kliūtis plėsti akiratį

 

        Nuo 2019 m. emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija" yra paskelbusi kovą mėnesiu be patyčių. Siekiant prisidėti prie šios kasmetinės iniciatyvos ir palaikyti vaikų socialinį emocinį ugdymą 5a klasės mokiniai klasės valandėlės metu dalyvavo Lietuvos aklųjų bibliotekos rengiamoje edukacijoje „Žmogus su negalia irgi gali".

     Edukacijos lektorė, Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotoja Skaidra Grabauskienė vaizdingai ir nuotaikingai, remdamasi šešių iliustruoto negalių žodyno herojų paveikslėliais, papasakojo vaikams apie įvairias negalias, jas apibūdino, atkreipė dėmesį į nevartotinus terminus ir paaiškino, kokie žodžiai yra tinkami. Edukacijos metu lektorė taip pat pateikė žymių žmonių, turinčių vienokią ar kitokią negalią ar sutrikimą, pavyzdžius ir supažindino su jų pasiekimais, o klasės valandėlės pabaigos link vaikai kartu su lektore diskutavo bei sprendė lavinamąsias užduotis, kurių metu buvo skatinamas pozityvumas ir atvirumas priimant kitokį.

          Džiaugiamės galimybe gimnazijos moksleivius draugiškai supažindinti su jautriomis temomis ir taip ugdyti sąmoningumą bei skleisti empatiją

Mokytoja Giedrė Pauliukevičiūtė