„Ąžuolyno“ orkestro ir naujaliukų koncertas

Atrodo ką tik nuvilnijo Kovo 11-oji, šventė, kuriai kiekvienas esame neabejingas.

Bet štai išaušta kovo 12-osios rytas ir jis rikiuoja vis naujus, regis, niekad nesibaigiančius muzikinius (ir ne tik) įvykius.

 

Šįsyk apie muzikinį - Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių koncertą, vykusį filharmonijoje. Kuo jis buvo išskirtinis?

Išskirtinis, nes jaunieji virtuozai grojo su „Ąžuolyno“ pučiamųjų orkestru, tad smalsumą skatino įdomi aplinkybė: kaip solistai, įpratę muzikuoti vieni arba geriausiu atveju su klasikinės sudėties orkestru pasirodys grodami su pučiamaisiais, kurių dinaminė amplitudė, o ir garso jėga yra gerokai kitokios nei tradicinio orkestro.

 

Koncertas buvo pavadintas lakoniškai: „Muzika PUČIA“, o jo programa skelbė, kad renginys „užpildys visą žmogiškų emocijų spektrą“.

 

Solistai šįsyk buvo neeiliniai - Juozo Naujalio muzikos gimnazijos įvairių klasių gimnazistai: nuo penktoko Prano Razmaus, kuris dar nedrąsiai griežia violončele iki IV gimnazijos klasės smuikininko Nojaus Stunžėno.

Visi jie savitai žavūs, nes groti klasiką, kad ir džiazinę bei pramoginę, - sudėtingas, toli gražu nedaugeliui jų bendraamžių suvokiamas uždavinys.

 

Mano skoniui labiausiai įsimintini buvo du pasirodymai - pianisto Henry Chapman ir smuikininkės Smiltės Puidokės, kurie, nors dar tik paaugliai, rodė išskirtinius ir brandžius, atitinkančius aukštus - specialiosios muzikos gimnazijos - reikalavimus.

 

Todėl ir šiuosyk didelė padėka mokytojoms - pianistei Rasai Rinkevičiūtei, stygininkėms Laimutei Bliujienei, Akvilei Brazauskienei, Astai Krištaponienei, Ilonai Klusaitei, Ramunei Bandzaitytei - Kalėdienei, Indrei Čepinskienei. Na, o didžiausia - dirigentui Jonui Janulevičiui, kuris ne tik dirigavo šį koncertą, bet ir sistemingai dirba su gimnazijos simfoniniu orkestru.

 

„Muzika PUČIA“ jau šeštus metus vykstantis projektas, kuris skelbia, kad darniai gali jungtis klasika ir lengva džiazo muzika, patirtis - „Ąžuolyno“ orkestras ir naujaliukai, geranoriška publika ir gabūs vaikai.

Belieka pridurti, kad bendrą gimnazistų bei pučiamųjų orkestro pasirodymą vedė Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius Andrius Žiurauskas.

 

Mokytoja Alina Ramanauskienė

 

Fotografijos M. Zinkevičiaus / Kauno santaka