ECMTA PAVASARIO SUSITIKIMAS

Europos kamerinės muzikos mokytojų asociacijos (ECMTA) konferencijos renginiai startavo balandžio 20 dieną Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje.

Konferencija šį kartą vyko Vilniuje balandžio 21-23 dienomis. Kadangi asociacija paskutiniu metu atkreipė dėmesį į vidurines muzikos mokyklas ir jų problemas, buvo nutarta balandžio 20 dieną organizuoti papildomą susitikimą Kaune, Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Į Kauną atvyko 12 ECMTA narių iš Prancūzijos, Italijos, Suomijos, Estijos ir Lietuvos. Jie dalyvavo apskrito stalo diskusijoje, klausėsi gimnazijos mokinių koncerto, vedė meistriškumo pamokas. Vėliau svečiai lankėsi M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, apžiūrėjo Kauno centrą bei senamiestį. Diena baigėsi bendrais pietumis ir maloniais pokalbiais.


ECMTA prezidentė Marje Lohuaru nuoširdžiai padėkojo Kauno Juozo Naujalio mokyklai už Kauno dienos organizavimą. Visiems dalyviams ji paliko labai gerą įspūdį.


Vilniaus susitikimas taip pat buvo kupinas renginių – meistriškumo pamokų, paskaitų, įdomių ir turiningų pranešimų. LMTA įvyko du koncertai. Pirmajame dalyvavo studentai iš Estijos muzikos ir teatro akademijos bei puikiai pasirodęs mūsų gimnazijos ansamblis – Austina Mažeikaitė ir Julija Rockina (mokytojos Ilona Klusaitė ir Birutė Kumpikienė). Antrasis koncertas buvo skirtas LMTA 90-mečiui, jame grojo LMTA Kamerinio ansamblio katedros studentai.

 

Tikimės, kad mūsų įdėtos pastangos rengiant ECMTA susitikimą Kaune turės teigiamos įtakos toliau vystant vidurinių muzikos mokyklų aktyvesnio dalyvavimo ECMTA veikloje idėją.

 

mokytoja Daiva Povilaitienė