MEDOS SILIŪTĖS „BUVIMAS MUZIKOJE“

Vasario 8 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyko kasmetinis koncertas Kauno kvartetas ir jaunieji. Jame  W.A. Mozarto Koncertą A-dur paskambino mūsų gimnazijos Ia klasės mokinė Meda Siliūtė. Pianistę paruošė mokytoja ekspertė Birutė Kumpikienė.

Meda yra 24 tarptautinių ir 11 respublikinių konkursų laureatė. Kaip solistė ji yra grojusi su Kauno miesto simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Šiaulių miesto kameriniu orkestrais, septynis kartus dalyvavo M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje Palangoje.

 

Norėdamos daugiau sužinoti apie solistę, po koncerto kalbamės su mokytoja B. Kumpikiene.

 

Kokia buvo Medos muzikinio kelio pradžia?

 

Meda gimusi ir augusi Šilutėje. Ji turėjo labai išmintingą mokytoją, kuri pamačiusi neeilinį mergaitės talentą, suprato, kad jai reiktų profesionalaus patarimo. Tad nuo 2 klasės pradėjo atvežti Medą pas mane į Kauną. Tuo pačiu mokinė nuo 2 klasės dalyvavo visuose įmanomuose konkursuose. Prieš konkursus mes susitikdavome, mokytoja užsirašydavo mano pastabas ir dirbo Šilutėje savarankiškai ir labai sėkmingai. Mergytė greitai darė pažangą. Panašios konsultacijos tęsėsi iki šių mokslo metų, kuomet Meda jau mokosi J. Naujalio muzikos gimnazijoje. Ji pasiekė labai daug – suformuota ryški muzikos pajauta, aukšto lygio virtuoziškumas. Galbūt, Meda kiek uždaroko būdo, bet ji skleidžiasi kaip „gėlės žiedas“. Su tokia mokine be galo džiugu dirbti, į mūsų pamokas ateinu ne kaip į darbą, o kaip į „buvimą muzikoje“.

 

Papasakokite, prašom, apie  Kauno styginių kvarteto koncertą.

 

Projektas su Kauno stygininkais vyksta kasmet. Kvartetas suteikia galimybę jauniesiems atlikėjams, ypač mūsų gimnazijos mokiniams, kartu muzikuoti; tokiuose koncertuose kvartetas atlieka orkestro partiją. Šiemet aš susilaukiau klausimo: „Ar turiu savo klasėje mokinį, kuris pagrotų pilną koncerto ciklą?“. Sutikau, galvodama apie Medą, ir, nepatikėsite, ji mintinai išmoko trijų Mozarto klavyrinio koncerto dalių tekstą per dvi savaites. Tada prasidėjo kūrybinis darbas, daug repetavome, manau, Meda paskambino kūrinį pakankamai stilingai ir sėkmingai. Tai buvo didžiulė šventė ir jai, ir man.

 

Kokia, Jūsų manymu, tokių koncertų svarba pianisto rengime?

 

Vieši koncertai labai svarbūs jauno muzikanto gyvenime visų pirma dėl motyvacijos. Nes pasirengimai įskaitoms prilygsta bendrojo lavinimo dalykų kontroliniams, o ruošimasis  koncertui su orkestru ar kvartetu yra daug labiau atsakingas. Reikia ypač gerai mokėti tekstą, neklaidžioti, - tokia ansamblinio muzikavimo specifika. Ši atsakomybė motyvuoja daug dirbti, paruošti kūrinį labai išraiškingai ir nuoširdžiai, padaryti šventę sau ir klausytojams.

 

Dėkojame už pokalbį.

 

Agata Zamulskytė, Ia ir

mokytoja Jevgenija Žakienė