Tai, ko nesitikėtum iš klasikos

Gegužės 8 - 13 dienomis Klaipėdoje vyko tarptautinis Davido Geringo vardo violončelininkų konkursas ir violončelės festivalis "Tai, ko nesitikėtum iš klasikos".

Violončelininkų konkurse Juozo Naujalio gimnaziją puikiai atstovavo Smiltė Petrošiūtė (mokyt. A. Krištaponienė, koncertmeisterė Goda Stanionytė). Festivalio renginiuose dalyvavo gimnazijos violončelių ansamblis, kuriame griežė Smiltė Petrošiūtė, Emilija Minelgaitė, Gabrielius Maruška, Pranas Razmus, Liepa Razmutė, Povilas Garšanovas ir Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos mokinė Gabrielė Dobrovolskytė (mokytoja Roma Razmienė); ansamblį specialiai šiam festivaliui subūrė mokytoja Asta Krištaponienė. Koncertuose kartu su J. Naujalio gimnazijos violončelininkais  dalyvavo ir Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinių ansamblis (mokytoja Gabrielė Bajorūnienė). Reikėjo ypatingo susiklausymo ir gero pasiruošimo. Mokiniai atsakingai repetavo ir puikiai pasirodė pristatydami violončelę ir dovanodami daug džiugių emocijų klausytojams. Kiekvieną dieną  skirtingose erdvėse - viešbučiuose, kavinėse, vaikų darželiuose, globos namuose, mokyklose - vyko po tris koncertus.

 

Festivalio metu vaikai ne tik muzikavo patys, bet ir lankėsi konkurso pasirodymuose bei garsių pasaulio violončelininkų koncertuose. Labai geri įspūdžiai, edukacija ir koncertinė patirtis mokiniams liks ilgam.

 

Mokytoja Asta Krištaponienė