Dainuojame prancūziškai

Dainuojame prancūziškai

Kovo 21 d. Žalgirio arenos amfiteatre vyko Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių prancūziškos dainos festivalis – konkursas „Chantons toujours, chantons ensemble“ („Visada dainuokime, dainuokime kartu“). Jame sėkmingai pasirodė ir laureatų vardus savo kategorijoje pelnė mūsų gimnazijos II-os klasės moksleivių, besimokančių prancūzų kalbą, vokalinis-instrumentinis ansamblis. Šiam renginiui mokinius paruošė  mokytojos Renata Stasiukynaitė ir Rimutė Brilienė.

 

Mūsų moksleiviai puikiai interpretavo bretonišką dainą, palydėdami ją akustiniu alto, būgnelio skambesiu, įpindami polifonijos ir choreografijos elementų. Vokalinio ansamblio dainininkės: Gytė Sapkaitė, Karolina Maruškaitė, Mija Guzelytė, Paulina Mikalkėnaitė, Agata Zamulskytė,  Aistė Benokraitytė.  Altu griežė Matas Morkūnas, bongą mušė Vesta Šimkūnaitė, fortepijonu grojo mokytoja Rimutė Brilienė.

 

Pasiruošimas festivaliui ne tik patobulino prancūzų kalbos įgūdžius, bet ir skatino vaikus daugiau sužinoti apie Prancūzijos regioną Bretanę, jos istoriją bei tradicijas. Nemažai iššūkių patyrėme mokydamiesi ir tobulindami muzikinę pasirodymo dalį, derindami repeticijų laiką. Dėkoju visiems ansambliečiams, mylintiems prancūzišką dainą ir siekiantiems kuo profesionaliau atskleisti jos žavesį.

 

Mokytoja Rimutė Brilienė