Harmonija – linksmai ir kūrybingai

Juozo Naujalio muzikos gimnazijos II-IV klasių moksleiviai scenoje patvirtino, kad harmonijos mokslas, regis toks akademiškas ir nuobodus, gali būti puikus bendro darbo ir pramogos derinys.  Vasario 6 dieną gimnazijos Didžiojoje salėje įvyko Dainos harmonizavimo / aranžavimo projekto baigiamasis etapas. Jam ruošėsi ir scenoje pasirinktas dainas atliko harmonijos discipliną besimokantys mokiniai. Kaip sakė viena renginio organizatorių mokytoja Jevgenija Žakienė, projekto tikslas – atskleisti harmonijos mokslo teikiamas galimybes šiandieninėms muzikos interpretacijoms, o taip pat integruoti skirtingus dalykus: harmoniją, solfedžio, muzikos kūrinių analizę, instrumentuotę, aranžuotę skaitmeninį raštingumą, užsienio kalbas. Ne mažiau svarbu yra skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, scenos kultūrą.

 

Susirinkusi geranoriška publika audringai palaikė visus atlikėjus. Pastarieji parodė savo sumanumą, muzikalumą ir dovanojo klausytojams puikią nuotaiką.

 

Dainos harmonizavimo/aranžavimo projektas gimnazijoje vyksta trečią kartą. Jo sumanytojos ir vykdytojos yra mokytojos Rimutė Brilienė ir Jevgenija Žakienė. Projektą koordinavo gimnazijos pavaduotoja menui Nijolė Noreikaitė.

 

Mokytoja Rimutė Brilienė