Lietuviškos muzikos erdvės. M.K.Čiurlionio pasaka.

„M. K. Čiurlionis – Kompozitorius didžiąja raide. Jis priklauso XX a. pradžios kompozitorių novatorių plejadai. M. K. Čiurlionis – lietuvių kompozitorius. Ne tik tautine kilme. Jo visa muzika persmelkta lietuviška dvasia. Ir tai be galo nuostabu.“ Algimantas Kubiliūnas, kompozitorius.

2024 Gegužės 18 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos Didžiojoje salėje nuskambėjo trys muzikiniai paveikslai, lydimi Kauno kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus „Preliudu M.K.Čiurlionio atminimui“. Muzikinius paveikslus , sudarytus iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Lietuvos kompozitorių kūrinių skambino Respublikinio mokinių antrojo instrumento (fortepijono) festivalio „Lietuviškos muzikos erdvės. M.K.Čiurlionio pasaka“ dalyviai. Buvo gera klausytis puikaus, nuoširdaus kūrinių atlikimo ir džiugu, kad festivalyje skambėjo daug M.K.Čiurlionio kūrinių bei  festivaliui padarytų M.K.Čiurlionio kūrinių aranžuočių, kurias atliko mokytojai Sonata Pakutkienė, Darius Kudirka.

 

Ateinančiai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150 gimimo metinių (2025 metais) progai gimnazijoje vyksta mokinių tapybos darbų paroda „Iš naujo atrasti“, skirta M.K.Čiurlionio kūrybai, o festivalio metu diplomais  buvo apdovanoti ir mokinių literatūrinių miniatiūrų pagal M. K. Čiurlionio paveikslus  konkurso laureatai. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija didžiuojasi savo kūrybingais mokiniais, kurie savo įvairiapusiais talentais seka Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atvertais keliais.

 

Mokytoja Sonata Pakutkienė