Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių koncertas

Gruodžio 4 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono skyriaus mokiniai ir mokytojai.

Džiugu, jog draugystė tarp dviejų giminingų meno mokyklų tęsiasi ne vienerius metus. Taip jau susiklostė, jog čiurlioniukai aplanko mus žiemą, o naujaliukai vyksta į sostinę pavasarį. Smagu pažinti puikius jaunus atlikėjus, atrasti naujus kūrinius, sužinoti kuo gyvena čiurlioniukai ir pasidalinti tuo, ką mūsų gimnazija turi geriausio.

 

Koncerte dalyvavo devyni antrų-dvyliktų klasių jaunieji pianistai. Programą sudarė baroko, klasicizmo, romantizmo, impresionizmo ir šiuolaikinės muzikos opusai. Klausėmės sudėtingos A. Berg Sonatos op.1, F. Liszt Vengrų rapsodijos Nr.8,  ugningo A. Ginasteros ,,Argentiniečių šokio“,  lyrinės C. Debiusy pjesės iš ciklo ,,Vaizdai“ ir kitų kūrinių.

 

Kai muzikos turinys ir forma artimi atlikėjo sielai, įtaigus kūrinio perteikimas užburia auditoriją. Gausūs plojimai tik patvirtino, jog jaunieji mūsų gimnazijos auklėtiniai geba įvertinti  puikų svečių iš sostinės muzikavimą.

 

Po koncerto mokytojai ir mokiniai bendravo ir neformalioje aplinkoje, diskutavo apie muziką, dalijosi kasdieniais rūpesčiais ir džiaugsmais.

 

Šiltas atsisveikinimas, padėkos žodžiai ir entuziastingi kitų koncertų planai – draugystė tęsiasi.

 

Mokytoja Živilė Elzbutienė