Tarptautiniai J. Naujalio kamerinės muzikos kursai

Birželio 25 d. jau penktąjį kartą Kaune vyks Tarptautiniai J. Naujalio kamerinės muzikos kursai! Tai unikalus renginys, kurį organizuoja Kamerinės muzikos rėmimo fondas ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija. Smagu, kad šiame ypatingame renginyje aktyviai dalyvauja ir mūsų gimnazijos moksleiviai bei absolventai!

Kursuose susitinka jaunieji stygininkai iš visos Lietuvos ir kartu su tarptautine dėstytojų komanda tobulina savo  atlikėjiškus įgūdžius, mokosi kamerinio muzikavimo subtilybių, groja kameriniame orkestre ir dalyvauja koncertuose. Remiantis patirtimi įgyta bendradarbiaujant su Italijoje veikiančia „Xenia Ensemble“ asociacija kursų metu per neįtikėtinai trumpą laiką dalyviai geba puikiai pasiruošti net dviems koncertams, groja ir kameriniame styginių orkestre. Šalia to, kursų metu vyksta įvairios edukacinės veiklos, mankštos su kineziterapeute, vakaronės, paskaitos ir kitos bendruomeninės veiklos.

 

Kursų metu dalyviai ir dėstytojai pasirodys net trijuose koncertuose.

Birželio 26 d. 19 val. Igor Polesitsky (Ukraina-JAV-Italija) Birštono kurhauze pristatys ypatingą programą „Kalbančio smuiko istorijos“. Šiame koncerte skambės unikalios Ukrainos Klezmerių melodijos. Ši muzika ypatingai paveiki ir mylima klausytojų, nes gali perteikti visas žmogiškąsias emocijas: džiaugsmą, liūdesį, meilę, sielvartą, o taip pat ir priversti šokti ir mėgautis gyvenimu.

 

Koncerte „Ant muzikos sparnų“, kuris vyks birželio 28 d. 17 val. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1), pasirodys kursų dalyvių ansambliai bei kursų styginių orkestras (dirigentas David Pokorny (Čekija)). Čia skambės patys gražiausi Lietuvos ir užsienio kompozitorių kamerinės muzikos kūriniai.

 

BAIGIAMAJAME kursų koncerte birželio 30 d. 16 val. VDU Didžiojoje Auloje (Gimnazijos g. 7) skambės ne tik kursų dalyvių atliekami kūriniai, tačiau pasirodys ir kursų dėstytojai, kurie visuomet publikai ir dalyviams savo muzika dovanoja puikias emocijas. Čia taip pat išgirsime ir nuostabiai muzikuojančius kursų dalyvius ir kartu pasinersime į stebuklingą ir intriguojantį kamerinės muzikos pasaulį.

 

Maloniai kviečiame į visus kursų renginius!

 

Kursų dėstytojai:

David Pokorny (Čekija)

Igor Polesitsky (Ukraina-JAV-Italija)

Eilis Cranitch (Airija-Italija)

Elizabeth Wilson (Anglija-Italija)

Ramutė Kalnėnaitė (Lietuva)

Marija Raisanen (Lietuva-Suomija-JAV)

Ilona Klusaitė (Lietuva)

Jonė Barbora Kiznė (Lietuva)

 

#naujaliokursai #lietuvoskultūrostaryba

Kursų organizatoriai - Kamerinės muzikos rėmimo fondas ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija.

Didysis rėmėjas - Lietuvos kultūros taryba