Tartu Heino Eller muzikos mokyklos mokinių koncertas gimnazijoje

Spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo ir koncertavo svečiai iš Tartu Heino Eller muzikos mokyklos. Abi mokyklas sieja kūrybinis tarpusavio bendradarbiavimas ir susitikimai ECMTA.

2013 metais Juozo Naujalio muzikos gimnazija įstojo į ECMTA – Europos kamerinės muzikos mokytojų asociaciją.

 

Viename iš asociacijos susitikimų užgimė graži bičiulystė su Tartu Heino Eller muzikos mokyklos mokytojais. 2016 metais abiejų mokyklų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir ši draugystė virto puikiais susitikimais Estijoje ir Lietuvoje.

 

Džiaugiamės, jog koncerto metu galėjome išgirsti šiuolaikinių Estijos kompozitorių kūrybą.

Skambėjo kompozitoriaus Urmas Sisask (1960-2022) pjesės iš ekspresyvios „Dangaus žvaigždžių siuitos“ fortepijonui. Kompozitoriaus kūrybą inspiruoja astronomija, sąsaja tarp 88 žvaigždynų ir 88 fortepijono klavišų.

 

Kompozitorės Ester Mägi (1922-2021) kūryba pripildyta Šiaurės šalių folkloro, nacionalinio instrumento kantele skambesio.

 

Vienas žymiausių šių dienų šiuolaikinės muzikos kūrėjų – estas Erkki -Sven Tüür (1959). Kompozitoriaus kelias į akademinę muziką prasidėjo roko grupėje; dabar jo kuriama muzika atliekama visame pasaulyje. Koncerte nuskambėjusi sonata dviems fortepijonams žavėjo muzikos minties gyliu ir prasme.

 

Koncerte taip pat atlikti baroko bei klasicizmo epochų kūriniai.

Mūsų svečiams surengta pažintinė kelionė po Kauno senamiestį. Aplankytas Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, keliauta „Angelų takais“.

 

Šilta bičiulyste džiaugiasi lietuvių ir estų mokiniai. Jie bendrauja, muzikuoja, atranda kitą šalį, jos kultūrą. Būsimas (jau penktasis) Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Tartu Heino Eller muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų susitikimas vyks Estijoje.

 

Živilė Elzbutienė

Nuotraukos – Eglė Kirkaitė