Pasiūlymų dėžutė  

   

  


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4

Spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo ir koncertavo svečiai iš Tartu Heino Eller muzikos mokyklos. Abi mokyklas sieja kūrybinis tarpusavio bendradarbiavimas ir susitikimai ECMTA.

Šių metų spalio 26 dieną 6 klasės akordeono specialybės mokinys Rytis Juknevičius dalyvavo VI Respublikiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje "Draugų vasara 2023", kuris vyko Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje.
 
Šiais metais festivalyje dalyvavo daugiau nei 60 įvairių instrumentų dalyvių. 
Džiaugiamės draugyste bei galimybe dalytis muzikine patirtimi.
 
Akordeono metodinės grupės pirmininkė Agnė Daučianskaitė - Kubilevičienė
Vaisiai ir daržovės
Smūginio turnyras
Spalio 25 dieną, Lietuvos sporto universitetas ir Smūginio federacija sukvietė mokinius į pirmąjį Lietuvoje, moksleiviams skirtą "Smūginio turnyrą". Renginys vyko Lietuvos futbolo federacijos futbolo manieže.
 
Šiame pirmąjame tokio pobūdžio renginyje dalyvavo 19 komandų. Mūsų gimnazijai atstovavo dvi komandos: 1-oji: Gustas Grigaras ir Aurelijus Augustinas; bei 2-oji: Jokūbas Lenickas ir Vytautas Benas Rauba.
 
Pirmoji gimnazijos komanda sėkmingai pradėjo turnyrą, skynė pergales, tačiau peržengti ketvirtfinalio barjero nepavyko, jie užėmė 5-ąją vietą. Antrajai komandai sekėsi sunkiau, jie liko už pirmojo dešimtuko ribų.
 
Labai džiaugiamės mūsų mokinių entuziazmu, noru dalyvauti ir išbandyti jėgas šioje netradicinėje sporto šakoje.
 
Ačiū už Jūsų aktyvumą, dalyvavimą ir gimnazijos vardo garsinimą.
Mums Jūs esate nugalėtojai !!!
 
Smūginis (spikeball angl.) sparčiai Lietuvoje populiarėjanti sporto šaka. Smūginis yra komandinis sportas, kurį žaidžia dvi komandos sudarytos iš dviejų žaidėjų. Priešininkų komandos žaidėjai turi būti išsidėstę vienas priešais kitą tinklo atžvilgiu. Žaidimas prasideda nuo kamuoliuko padavimo. Padavimo metu žaidėjęs turi būti nutolęs nuo tinklo ir mušamas kamuoliukas turi skrieti į priešais esantį priešininkų komandos žaidėją. Po padavimo, žaidėjai gali judėti bet kur, kur nori. Žaidimo tikslas yra pataikyti kamuolį į tinklą taip, kad priešingos komandos žaidėjai negalėtų jo grąžinti atgal į žaidimą (negali per tris lietimus atmušti kamuolio į tinklą).
 
Egidijus Janulaitis

Spalio 1-ąją visas pasaulis mini muzikos dieną. Kada įvairiose šalyse rengiami geriausių atlikėjų koncertai, mes, naujaliukai, taip pat kukliai paminėjome šią šventę.

 

Pajautę šios dienos svarbą, dvyliktokai iniciajavo trumpą koncertą, kuriame gimnazijinių klasių mokiniai atliko jiems patinkančius kūrinius bei improvizacijas. Taip pat nepamiršome parodyti ir Kauno miestui, kokia ši diena mums svarbi. Prie muzikinio teatro suorganizavome „flashmobą“ - trumpą, netikėtą pasirodymą, kuriame dalyvavo 6-8, I-IV klasių mokiniai bei gimnazijos bendruomenė. „Flashmobas“ buvo gražus bei mielas širdžiai. Atlikome daugumai žinomą dainą - Arvydo Lukoševičiaus - Obuolio „Tamsus langas“.

 

Tikimės, jog tradicija paminėti muzikos dieną išliks ir mes, jaunieji muzikantai, galėsime muzikos svarbą perteikti visiems žmonėms.

 

Dalinamės renginių akimirkomis, kurias užfiksavo Vita Kučinskienė.

 

Viltė Kišonaitė

Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pagrindinio pastato 1 aukšte veikia didžiojo lietuvių kalbos žodyno paroda. Šio žodyno parodą inicijavo Daugvaldas Noreikis. Spintelė su 20 tomų žodyno keliauja iš mokyklos į mokyklą. Kviečiame visus susipažinti su šia paroda. Galite drąsiai vartyti tomus padėtus ant spintelės, jie yra gimnazijos bibliotekos nuosavybė.


Lietuvių kalbos žodynas - tai didžiausias žodynas Lietuvoje, jo apimtis – 20 tomų, 11 milijonų žodžių, 22 000 puslapių, 0,5 mln. straipsnių. Žodyne pateikiama senoji ir dabartinė lietuvių kalbos leksika nuo 1547 m. iki 2001 m. su religinės, mokslinės, grožinės, publicistinės literatūros ir tarmių sakiniais. Žodynas parengtas naudojantis 4,5 mln. vienetų kartoteka. Tai vienas didžiausių leksikografinių darbų pasaulyje. Žodyno pradininkas – Kazimieras Būga, rinkęs medžiagą nuo 1902 m. Nuo 1930 darbą tęsė profesorius Juozas Balčikonįs . 1941 m. jo vadovaujama grupė išleido pirmąjį tomą, 2002 m. išleistas paskutinis, dvidešimtasis, Lietuvių kalbos žodyno tomas. Tai didžiausias XX a. lietuvių kalbos veikalas, kurį rašė ir redagavo kelios kalbininkų kartos.

Code Week Switzerland (EN) – RightsTech Women

ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas yra visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu.

 

#CodeWeek

2023 m. spalio 7–22 d.

Mokydamiesi programuoti suvokiame sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprantame, kaip veikia technologijos, ir tobuliname savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtume rasti naujų idėjų ir kurti inovacijas.

 

Kviečiu visus pabandyti įveikti ES PROGRAMAVIMO SAVAITĖS IŠŠŪKĮ:

Virtualaus pašnekovo kūrimas

 

O, jei pasirodys per sunku pabandykite padėlioti blokus kurdami muziką:

Blocky“ žaidimas - muzika

 

 

Arnoldas Paleckis

 

 

 

Mokytojų dienos proga, gimnazijos mokiniai neįprastai pasveikino mokytojus ir pasidalino savo įžvalgomis apie muziką. Iškilmingai „Naujalio svajone“ prasidėjęs renginys netikėtai buvo nn-nn-nuu-trauktas:

 

„Aš esu dirbtinis intelektas. Muzikos nebėra. Ji pagrobta. Pagrobta. Pagrobta. Muzikos nebeliko žmonių širdyse. 

Spalio 5 d. minėsime svarbią mokyklos bendruomenei šventę - Mokytojų dieną. Todėl ketvirtadienio vakarą, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos bendruomenę kviečiame į susitikimą. Laukiami mokytojai, mokyklos darbuotojai ir tėvai. Kviečiame į gongų garso kelionę, kurioje pasimėgausite terapiniais garsais, pabūsite bendraminčių rate, atsikvėpsite po darbo dienos.

Rugsėjis skaičiuoja pirmąsias nueitas pėdas, bet dar neužkritusias pageltusiais lapais. Ankstyva vėsa skverbiasi pro voratinklius ir tyliai užmiega ant parudusios žolės. Muzikos garsais atlydi rudenį į mokyklas išsiskleidę kardeliai, įvairiaspalvės rožės, jurginai ir visai menkas prasigiedrijusio dangaus lopinėlis. Nėra lietaus, tiesiog jis negali lyti, kol iš vasaros grįžta mokiniai ir jų klegesys pasklinda po koridorius ir sutvarkytas klases. Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje šitas šurmulys visada susipina su muzika – lengva, tyra kaip šaltinio vanduo, toks panašus į poezijos eilutę.

1 2 3 4