Pasiūlymų dėžutė  

   

  


SOCIALINIAI PARTNERIAI


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 3 4 5 6 7

Juozo Naujalio muzikos gimnazijos II-IV klasių moksleiviai scenoje patvirtino, kad harmonijos mokslas, regis toks akademiškas ir nuobodus, gali būti puikus bendro darbo ir pramogos derinys.  Vasario 6 dieną gimnazijos Didžiojoje salėje įvyko Dainos harmonizavimo / aranžavimo projekto baigiamasis etapas. Jam ruošėsi ir scenoje pasirinktas dainas atliko harmonijos discipliną besimokantys mokiniai. Kaip sakė viena renginio organizatorių mokytoja Jevgenija Žakienė, projekto tikslas – atskleisti harmonijos mokslo teikiamas galimybes šiandieninėms muzikos interpretacijoms, o taip pat integruoti skirtingus dalykus: harmoniją, solfedžio, muzikos kūrinių analizę, instrumentuotę, aranžuotę skaitmeninį raštingumą, užsienio kalbas. Ne mažiau svarbu yra skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, scenos kultūrą.

 

Susirinkusi geranoriška publika audringai palaikė visus atlikėjus. Pastarieji parodė savo sumanumą, muzikalumą ir dovanojo klausytojams puikią nuotaiką.

 

Dainos harmonizavimo/aranžavimo projektas gimnazijoje vyksta trečią kartą. Jo sumanytojos ir vykdytojos yra mokytojos Rimutė Brilienė ir Jevgenija Žakienė. Projektą koordinavo gimnazijos pavaduotoja menui Nijolė Noreikaitė.

 

Mokytoja Rimutė Brilienė

Vasario 2 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos salėje nuskambėjo  I - ojo  fortepijoninių ir kamerinių ansamblių festivalio "Obbligato" garsai. 33 dalyviai, susibūrę į 16 įvairios sudėties ansamblių, džiugino savo tikrai sėkmingais pasirodymais. Puikiai sekėsi ne tik tiems,  kurie muzikuoja kartu jau ne vienerius metus, bet ir ansamblinės muzikos debiutantams. Sveikiname! Tęskite ir paraginkite tai daryti ir savo draugus!

Muzika pučia

Menas ir muzika skverbiasi į žmogaus širdį ir daro jį visą gražesnį, net tobulesnį. Muzika gali raminti, guosti, linksminti, net ir švelniai ilgesingai liūdinti. Natos pakeičia žodžius, įvelka juos į kitokį apvalkalą kaip į stebuklingą dėžutę ir akimirką tie maži stebuklėliai pabyra kaip perlai. Renkame juos į saujas ir dalijame vieni kitiems šypsenų pavidalu. Nereikia kaukių, kad prisidengtume vieni nuo kitų, tiesiog šypsenomis skverbiamės į sielas ir auginame muziką – tą, kurią girdime, ir tą, kurią turime vaizduotėje.

Čempionės !!!
 
Čempionės - tokį titulą iškovojo mūsų gimnazijos mergaičių komanda, vasario 1 dieną, sporto mokykloje "Gaja" vykusiose Kauno mokyklų žaidynių stalo teniso varžybose.
 
Kartu su mūsų gimnazijos mergaičių komanda, berniukų varžybose dalyvavo ir mūsų gimnazijos berniukų komanda, kuri taip pat iškovojo ne vieną pergalę ir užėmė 7-ąją vietą.

Būsimos scenos žvaigždės ir žaviausias miesto orkestras, klasika ir populiarioji muzika… O jei dar pridėsime elegancija ir pašėlusiais ritmais pulsuojančius J. Massenet, G. Finzi, F. Chopino, M. Völinger ir J. Althouse kūrinius, laukiamą mūsų gimnazijos mokytojos kompozitorės Giedrės Pauliukevičiūtės premjerą ir išradingą Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos chorą „Cantica“? Gaunasi geros muzikos šventė, kuri kiekvienais metais vis kitokia, tačiau tuo pačiu pavadinimu – „muzika PUČIA“.

Jau treti metai iš eilės, mūsų gimnazijos mokinės, kartu su kitais NMA muzikos sekcijos dalyviais bei alumnais jungėsi bendram tikslui - sausio 2 dieną iškilmingai atidarė Nacionalinės moksleivių akademijos žiemos sesiją.  Šiais metais į  Vilnių, VU Matematikos ir informatikos fakultetą, vyko 4 gimnazistės:  Meda Siliūtė, Amelija Lapinskaitė, Taja Sokaitė ir Julija Rockina (mokytojai B. Kumpikienė, V. Žemaitis, A. Lukoševičiūtė).  Su didžiule iniciatyva ir entuziazmu jos  rinkosi kūrinius, jungėsi į kamerinius ansamblius, subūrė nemažą  būrį  NMA alumnų, tarp kurių ypač džiugu buvo matyti ir jau gimnaziją baigusius, dabar  LMTA studijuojančius Rapolą Bartulį, Vaivą Sodaitytę, Pauliną Banaitytę, Karoliną Stonytę. Ačiū už gražų muzikavimą, ir dar kartą bravo! 
 
 
Mokytoja Marta Lapinskienė

Apie sportą jaunojo muziko gyvenime 2024 m. sausio 4 dieną kalbėjo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytojai diskusijų forume „1-8, I-IV gimnazijos klasių mokinių - muzikos atlikėjų fizinių ypatybių ir gebėjimų lavinimas bei problematika“.

Gruodžio 13 d. Prezidentūroje Pirmoji ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas sporto politikos klausimais Justinas Kinderis apdovanojo geriausius Lietuvos fizinio ugdymo pedagogus.


Džiaugiamės, kad geriausių mokytojų tarpe buvo mūsų gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Egidijus Janulaitis. Sveikiname mokytoją, linkime sėkmės tolimesniame darbe ugdant ir skatinant mokinių ir mokytojų fizinį aktyvumą.

2023 m. gruodžio 6 dieną Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje įvyko XXIII ARCO festivalis - konkursas. Stygininkų festivalis ARCO – vienas ilgiausiai vykstančių muzikinių projektų ne tik Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, bet ir Lietuvoje.

1 2 3 4 5 6 7