Sėkmingas gimnazijos mokinių pasirodymas XXIV nacionaliniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse

Gegužės 15-17 dienomis Vilniuje, M. K. Čiurlionio Nacionalinėje menų mokykloje vyko jau XXIV nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas. Šis konkursas – vienas svarbiausių jaunųjų atlikėjų muzikinių renginių Lietuvoje, puoselėjantis ilgametes profesionalumo, kūrybiškumo ir meninės raiškos tradicijas, suburiantis talentingiausius atlikėjus iš visos respublikos. Šįkart konkurse labai aktyviai dalyvavo ir puikiai pasirodė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos stygininkai. A kategorijoje laureato diplomus pelnė tik dvi dalyvės, ir abi jos – mūsų gimnazijos mokytojos Oksanos Tunevič mokinės – tai Barbora Baltūsytė ir Lukrecija Verbickaitė;  Lukrecija taip pat buvo apdovanota specialiuoju prizu už geriausią Balio Dvariono kūrinio atlikimą. C kategorijoje laureate tapo bei du specialiuosius prizus laimėjo Smiltė Petrošiūtė – už geriausią romantinio laikotarpio kūrinio atlikimą bei Europos muzikos konkursų jaunimui sąjungos prizą. Jos mokytoja Asta Krištaponienė laureatų apdovanojimo metu buvo įvertinta kaip pedagogė, šiam konkursui paruošusi daugiausiai dalyvių, pelniusių laureatų ir diplomantų apdovanojimus (saviraiškos ir profesinėje grupėse).

Labai džiugu, jog pagrindinį nacionalinio B. Dvariono konkurso apdovanojimą – Europos muzikos konkursų jaunimui sąjungos (EMCY) prizą pelnė talentingoji violončelininkė Smiltė Petrošiūtė. Šio prizo laimėtojai yra įtraukiami į EMCY duomenų bazę, jiems sukuriamas viešas profilis svetainėje ir pateikiama informacija apie jų pasiekimus, meninę veiklą, repertuarą. Praktiškai tai reiškia galimybę būti kviečiamam į EMCY organizuojamus koncertus, turus, meistriškumo kursus ir edukacinius projektus Europoje. Šiuo metu EMCY svetainėje yra tik trys lietuvių atlikėjų profiliai: smuikininkų Roko Diržio ir Linos Juknevičiūtės bei vokalistės Emilijos Finagėjevaitės. Nėra abejonių, kad Smiltė verta būti šalia jų ir kitų šaunių jaunųjų atlikėjų iš viso pasaulio.

Konkurso diplomantais tapo Džiugas Bartulis, Povilas Garšanovas, Emilija Minelgaitė (mokyt. Asta Krištaponienė, koncertmeisterės Lina Krėpštaitė ir Goda Stanionytė), Ugnė Puodžiūnaitė (mokyt. Milda Pupelienė, koncertmeisterė Rasa Karaškienė), Smiltė Puidokė (mokyt. Laimutė Bliujienė, koncertmeisterė Diana Žemaitė). Puikiai pasirodė ir kiti gimnazijos stygininkai, kuriems konkursas tapo reikšminga patirtimi: Aurelijus Augustinas, Benediktas Šemeklis (mokytoja Oksana Tunevič, koncertmeisterė Eglė Kirkaitė), Grytė Perminaitė (mokyt. Ilona Klusaitė, koncertmeisterė Goda Stanionytė), Jonas Verbickas (mokyt. Gintarė Kaminskaitė-Rudic, koncertmeisterė Rasa Karaškienė), Matėja Norkutė (mokyt. Asta Krištaponienė, koncertmeisterė Lina Krėpštaitė).

Nuoširdūs sveikinimai dalyviams – tegul šios pergalės ir atlikėjiška patirtis tampa geruoju dopingu, neleidžiančiu sustoti siekiant tikslo. Ir, žinoma, ypatinga padėka mokytojoms ir koncertmeisterėms, kurių dėka jauniesiems atlikėjams nieko nėra neįmanomo…

Pavaduotoja meniniam ugdymui

Nijolė Noreikaitė