5 – asis Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas

2024 m. balandžio 4–6 dienomis vyko 5 – asis Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas. Tai vienas reikšmingiausių akordeono muzikos konkursų Lietuvoje, suburiantis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų akordeono dalyko moksleivius, pedagogus, akademikus, profesionalius muzikantus.

Šiais metais VDU Muzikos akademijos, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamame konkurse dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių iš visos Lietuvos, kuriuos 15 – oje kategorijų vertino kompetentinga akordeono profesionalų žiuri, sudaryta iš beveik 50 atstovų.

 

Tris dienas akordeono muzikos mylėtojai turėjo progą išgirsti profesionalių atlikėjų koncertų – Širvintų miestelio gyventojus ir svečius virtuoziškai atliekamais įvairiaplanės muzikos kūriniais džiugino pasaulinė akordeono žvaigždė Radu Ratoi, taip pat vienas ryškiausių Lietuvos akordeonistų Nerijus Bakula su grupe ir dainininke Evelina Sašenko. Koncertai vyko balandžio 4-5 dienomis, konkurso dalyvių perklausos ir laureatų koncertas vyko balandžio 5 ir 6 dienomis.

 

Sveikiname 5 – ojo nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso II VIETOS LAIMĖTOJĄ RYTĮ JUKNEVIČIŲ! Akordeonininką paruošė akordeono metodinės grupės mokytoja Agnė Daučianskaitė–Kubilevičienė, kuri taip pat dirbo ir vertino dalyvius, kaip žiuri narė.

Konkurso metu vyko Forumas – diskusija akordeono pedagogams praktikams „Mokslinės ir praktinės ateities perspektyvos besimokančiųjų ugdyme“, jo metu Agnė Daučianskaitė–Kubilevičienė moderavo pranešimą – diskusiją „Mokytojo profesinis įvaizdis ir jo įtaka ugdant profesionalų atlikėją visuose trijuose instituciniuose lygmenyse: muzikos mokykla, konservatorija ar muzikos/meno gimnazija, muzikos akademija“.

 

Dėkojame konkurso organizatoriams ir Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentui Povilui Velikiui!

 

Mokytoja Agnė Daučianskaitė – Kubilevičienė